Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie ten świat. Nierównowaga.
Fakt, że pracuję od 13 roku życia w szeroko pojętym IT (umowy o dzieło, potem zlecenie, zaraz po skończeniu 18 roku życia - umowa o pracę). Mam lat 30. I za pracę z zespołem ~70 os., na stanowisku menedżerskim, fakt, że w sferze operacyjnej, a więc można założyć, że w związku z jakąś tam presją z uwagi na incydenty i częste spotkanie z managementem/klientami, jest nieco bardziej wymagające, ale wciąż jest to robienie jakichś wirtualnych rzeczy, proponuje mi się wynagrodzenie w okolicy 20k na rękę.
A zawody nie mniej ważne, nawet fizyczne, pracują za śmieszne pieniądze.
Nie mówiąc o służbie zdrowia.
Owszem, kosztowało mnie to wiele wysiłku, wyrzeczeń, nauki by dotrzeć do tego miejsca, w którym jestem teraz, ale czy inni ludzie zdobywają swoje kompetencje i doświadczenie za darmo?
#!$%@? to wszystko.

#gownowpis #zalesie #programista15k
  • 11
Muszą być duże rozbieżności w płacy, bo inaczej nikt by się nie chciał podejmować trudnych/odpowiedzialnych zadań, jeśli za niewiele mniej mógłby bezstresowo kasować zakupy na kasie w Lidlu.
@Drakii: ale nie chodzi o to, że mogli się nie #!$%@?ć i zdobyć wykształcenie i kwalifikacje. Mówię o ludziach wykonujących zawody niezwykle istotne dla funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki, a jednak z jakiegoś powodu niedoceniani i opłacani słabo. Nie mówię o osobach roszczeniowych, patusach, którzy się #!$%@?ą i zwisa im to, ile zarobią, byle, hehe, na browara mieć po pracy. Jest wiele osób, którzy w życiu nie mieli możliwości rozwoju, których spotkały
@comfortably_numb: ktoś tu chyba nie do końca rozumie jak świat działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Służby mundurowe zarabiają u nas nieźle a do tego częścią umowy społecznej z nimi jest wczesne przechodzenie na emeryturę i jej stosunkowo niezła wysokość. Pamiętaj że ty możesz mieć bardzo niską emeryturę więc warto z aktualnie wysokiego wynagrodzenia sobie ją zabezpieczyć. Natomiast niskie zarobki w służbie zdrowia (publicznej) biorą się z niskich