Wpis z mikrobloga

Przyznam szczerze, że pewną głuchą satysfakcję sprawia mi, oglądane ze śmiechem przez łzy, podziwianie fascynujących fikołków, jakie prawactwo potrafi dokonywać, jeśli chodzi o temat zmian klimatu i czekającej nas globalnej katastrofy, która czycha sobie gdzieś tam, w oddali. Ilość przesuniętych bramek, jakie potrafi wykonać prawak, byle tylko nie przyznać, że wolny rynek i pogoń za zyskiem oraz nieskończonym wzrostem gospodarczym zniszczy życie na naszej planecie, zasługuje doprawdy na podziw. Postanowiłem te przesunięte bramki podzielić na 6 punktów:

1. Globalne ocieplenie nie istnieje lewaku, przecież dopiero co padał śnieg!
2. Okej, globalne ocieplenie istnieje, ale nie wywołali go ludzie!! Przecież zmiany klimatu są zawsze naturalne, na Grenlandii hodowali cytryny i dlatego tak się nazywa lewaku.
3. Okej, może i zmiany klimatu są wywołane przez ludzi, ale tylko minimalnie!! Przecież więcej dwutlenku węgla generuje wybuch wulkanu niż ludzka działalność, lewaku!!
4. Okej, może i na zmiany klimatu człowiek ma główny efekt, ale przecież nie będzie tak źle!! Oceany nas przecież nie zaleją bo kostka lodu w szklance nie podnosi poziomu wody, a poza tym ja lubię jak jest ciepło!!
5. No dobra może i zmiany klimatu mogą być tragiczne w skutkach, ale przecież ludzka pomysłowość nie zna granic! Na pewno uda nam się temu zaradzić zanim dojdzie do globalnej katastrofy, a jak woda zaleje domy, to przecież można je sprzedać i się wyprowadzić!
6. No dobra, mamy przerąbane. Myślisz, że jak się zakoleguję z jakimiś miliarderem, to pozwoli mi w swoim prywatnym bunkrze przetrwać klimatyczny kataklizm?

Na którym etapie wewnętrznego wyparcia jest twoje lokalne prawactwo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#zielonyanarchizm #antykapitalizm #globalneocieplenie #zmianyklimatu #neuropa #ekologia #bekazprawakow #bekazfoliarzy
G.....5 - Przyznam szczerze, że pewną głuchą satysfakcję sprawia mi, oglądane ze śmie...

źródło: comment_1608083613vcR2rWpvOzoUemhseNOvEh.jpg

Pobierz
  • 76
@Gaku745: jest jeszcze kilka poziomów.

4a. To co napisał @rothen: może i ocieplenie jest spowodowane przez człowieka, ale przecież ciepłej to lepiej.
7. Może i mamy przerąbane, ale umierali będą głównie ludzie w Bangladeszu, Indiach, Afryce, Europa jest bezpieczna.
8. Może i my też nie jesteśmy bezpieczni, plus ludzie z bardziej dotkniętych regionów będą uciekać do Europy, ale wtedy wybudujemy mury i będziemy do nich strzelać.

Ale najpopularniejsze chyba na
@Gaku745: #!$%@? człowieku nikt normalny nie neguje globalnego ocieplenia, ale neguje sens obostrzeń dla zwykłego kowalskiego. Jeden startujący samolot lub jeden rejs #!$%@? statku pasażerskiego emituje tyle CO2 do atmosfery co wszystkie auta w Polsce przez 5 lat.
Jaki sens jest na przykład produkowanie nowych aut elektrycznych czy hybryd, kiedy marnujemy surowce, a budowa baterii i ich późniejsza utylizacja bardziej obciąża środowisko niż jazda 20 letnim dieslem.
Teraz korporacje zrobiły sobie
@Gaku745 Bez wolnego rynku nikomu by się nie chciało wymyślać oze ani wypoku na którym można pisać bzdury.

Prawaki po prostu się zatrzymały mentalnie na rok przed Wielkim Kryzysem. Kewaki niech się nie cieszą, bo oni siedzą w XIX.