Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć Mireczki, mam do was pytanie. W którym momencie grając na #gielda podlegam pod pit? Wiem ze napewno przy wypłacaniu gotówki która obrócę? A co w momencie gdy wpłacę zapisze się na IPO potem zrobią redukcję i tą pozostałą gotówkę sobię wypłacę? Zakładamy że nie mam wolnej gotówki którą obróciłem.
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Quantuum: czyli w tym przypadku nie? Bo fizycznie zysk osiągam gdy sprzedam te akcję a kwota z redukcji nie będzie zyskiem? Dobrze rozumiem?
@Yeraz: codziennie to samo pytanie. Jeżeli kupujesz papier a potem go sprzedasz to musisz rozliczyć PIT niezależnie od tego czy masz zysk czy strate. Jak zapisujesz sie na IPO to ew. tylko nabywasz papier jak go dostaniesz, jeżeli go potem zbyjesz to dopiero wtedy podlegasz opodatkowaniu. Samo wpłacanie wypłacanie gotówki nie ma nic do tego.
@Yeraz: Jeśli była redukcja i nie kupiłeś akcji i zwracają ci tą kasę to nie jest przychód więc ona nie podlega podatkowi. Jeśli sprzedasz pozostałe akcje które ci przydzielą podlegasz podatkowi
@Yeraz: W momencie kiedy coś sprzedasz. Możesz tego samego dnia za całą kasę kupić coś innego, ale pita musisz rozliczyć.
Jeżeli chodzi o wypłatę kasy, która poszła na IPO, to moim zdaniem nie podlega to pod PIT - nie kupiłeś nic za tę kasę, więc nic nie sprzedałeś, więc nie masz przychodu