Wpis z mikrobloga

Chciałbym podjechać na oddanie osocza po covidzie, ale na stronie RCKiK jest napisane, że musi to być osoba po "zakażeniu wirusem lub po wyzdrowieniu z potwierdzonego (na podstawie wpisu do systemu gabinet.gov) COVID-19". Ponieważ nie mogę się dodzwonić na infolinię, to pytanie do Was - czy muszę się teraz jeszcze zgłosić do lekarza, żeby mi jakiś wpis zrobił? Coś muszę wziąć ze sobą do RCKiK związanego z moim covidem? Jak chorowałem, to lekarz tylko zlecił mi test na początku, potem już służby zdrowia nie widziałem na oczy.
#krwiodawstwo
  • 3
@windforce: najlepiej zadzwoń do swojego punktu RCKiK, ja otrzymałem informację że po odbyciu kwarantanny (moja małżonka była po wymazie pozytywna) mam się zgłosić na oddanie krwi i oni zbadają ilość przeciwciał w osocu (odwirują sobie osocze z krwi pełnej)
@windforce: W celu zakwalifikowania dawcy do oddania osocza, które może zostać wykorzystane do leczenia pacjentów z ciężką postacią kliniczną zakażenia SARS-CoV-2 niezbędne jest potwierdzenie przechorowania, dlatego należy przedstawić co najmniej jeden z dokumentów:

* informację z aplikacji pacjent.gov.pl - IKP (np. zrzut z ekranu w telefonie)
* decyzję Sanepidu o izolacji (z informacją o zachorowaniu),
* informację o dodatnim wyniku wymazu wykonanego metodą PCR
* wynik ilościowy przeciwciał anty-SARS-CoV-2 klasy