Wpis z mikrobloga

20 lat!!!
Dzisiaj, tj. 18 grudnia 2020 mija 20 lat od premiery albumu Kinematografia Paktofoniki.


To naprawdę szczególny album, wydany w czasach tak bardzo obcych współczesnym nastolatkom, bez YT, bez Spotify, Internetu czy smartfonów. W tych czasach gdy dostęp do kultury był siłą rzeczy trudniejszy pojedyncze dzieło znaczyło dla odbiorcy więcej, w końcu nie mógł ot tak sięgnąć po następną płytę czy film. Jednak nie każdy album przez to stawał się kultowy, a jednak Kinematografii się udało. Znaczy wiele dla ludzi urodzonych w latach 80., którzy wtedy wchodzili w dorosłość. Nie mam tu na myśli tylko kultury hiphopowej, bo jest wiele osób które na rapowane kawałki kręcą nosem, ale ciągle wracają do "Chwil ulotnych", "Jestem Bogiem" czy "Powierzchni Tnących".
Jeśli macie jakieś wspomnienia związane z tymi kawałkami, tą płytą, czy ogólnie Pfk podzielcie się nimi z okazji dzisiejszej rocznicy. :)

Mamy po 20 lat. Przed sobą cały świat. Przed sobą cały życia szmat...


Wykopmy Kinematografię na główną

Nagrania dotarły do 2. miejsca listy OLiS. Album otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii „najlepszy album hip-hop”. Z kolei pochodzący z albumu utwór pt. „Chwile ulotne” znalazł się na liście „120 najważniejszych polskich utworów hip-hopowych” według serwisu T-Mobile Music.

Pochodzące z płyty piosenki „Jestem Bogiem” i „Rób co chcesz” zostały wykorzystane w 2003 roku w filmie obyczajowym Powiedz to, Gabi w reżyserii Rolanda Rowińskiego


#wykop30plus #paktofonika #muzyka #hiphop #historia #wykopplus30club
antros - 20 lat!!! 
Dzisiaj, tj. 18 grudnia 2020 mija 20 lat od premiery albumu Kine...
  • 8
to były jeszcze czasy jak hip-hop istniał, w zasadzie się dopiero rodził, niestety po 15 latach praktycznie umarł i dzisiaj już go nie ma, są za to jakieś Żabsony i Quebobafidy