Wpis z mikrobloga

Godzina z Orionem czyli ostatnie zdjęcie tego roku.

Dawno nie robiłem zdjęć. Pogoda nie rozpieszcza a covidowe szaleństwo skutecznie ogranicza wyjazdy na wieś. Nic więc dziwnego, że pojawił się mały astrofotograficzny głód.

Ostatnie prognozy dawały pewne nadzieje na sporadyczne momenty z czystym niebem więc postanowiłem rozłożyć setup i trwać w gotowości by chociaż raz jeszcze przed końcem roku coś "upolować".
W taki oto sposób udało mi się uzbierać zaledwie 1 godzinę materiału. To swoisty rekord bo tak "szybkiego" zdjęcia z tego co pamiętam nigdy jeszcze nie publikowałem.

Przed Państwem królowa zimowego nieba czyli Wielka Mgławica w Orionie.
W przyszłości zapewne dozbieram więcej materiału i opublikuję nieco bardziej okazałą wersję.
(wiem, że obrócona, ale przecież w kosmosie nie ma kierunków)

Sprzęt: Nikon D610 (mod), SW ED80 na HEQ5; niebo Bortle 4.

#nedvedinspace -> mój tag, zapraszam

#mojezdjecie #astrofoto #astrofotografia #fotografia #kosmos #astronomia #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Nedved - Godzina z Orionem czyli ostatnie zdjęcie tego roku.

Dawno nie robiłem zdj...

źródło: comment_1608728828oNvH4OXaS7Zw5TmPfdY9IO.jpg

Pobierz
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@ewridejhardtrajning: W astrofotografii nie operuje się pojęciem "powiększenie". To raczej termin używany w obserwacjach wizualnych. W astrofoto liczy się skala wyrażana w sekundach łuku na piksel. Zgaduję jednak, że ciekawi Cię obserwowana wielkość tej mgławicy. Zerknij na porównanie znalezione na zagranicznym astro forum.
Nedved - @ewridejhardtrajning: W astrofotografii nie operuje się pojęciem "powiększen...

źródło: comment_1608740035u733suXcYkumWVx6AbDnLB.jpg

Pobierz