•  

  612 + 1 = 613

  Tytuł: Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e
  Autor: Bernard Nowaczyk
  Gatunek: historia
  Ocena: ★★★★★★☆☆☆☆

  160 stron, pdf

  Na tle innych książek z serii, ta wypada słabo. Autor poświęca za dużo czasu na przedstawienie tła historycznego i politycznego. Opis armii Spartakusa jest jako ostatni rozdział. Są też plusy. Nowaczyk obala popularne mity (książka jest z 2007 roku), np. ukrzyżowanie Spartakusa. Poszczególne bitwy podczas dwuletniego powstania, jak i krytyka działań głównych wodzów to jest coś, co jednak warto pokłonić się nad prawie 200 stronicową książką.

  #bookmeter

  źródło: cdn-lubimyczytac.pl

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Ten 50-kilogramowy zabijaka podchodzi do ciebie i mówi, że jesteś książątkiem, któremu przydałoby się 30 dni szkolenia wojskowego i przy okazji wyśmiewa twoją żałosną pensję 3k junajted stejts dolars. Co robisz?

   #obowiazkowecwiczeniawojskowe #wolski

   odpowiedzi (41)

  • avatar

   Również nie chcę iść na te ćwiczenia, ale nie wymyślam takich zabawnych fikołków jak większość wykopanych czy wyplusowanych w gorące. Wydaje mi się, że niektórzy z was żyli w jakiejś ułudzie. Jest kraj, obok jest zagrożenie, aktywne zagrożenie i państwo musi być w stanie się obronić. Oczywiście, że najpierw walczyć będą żołnierze zawodowi, ale w razie W państwo MUSI, tak samo jak państwo ukraińskie, mobilizować obywateli. Te ćwiczenia to MINIMUM przygotowania, na które NIE BĘDZIE czasu, kiedy wybije, tfu-tfu-odpukać, godzina.

   Po prostu się boicie. Boicie się wyjść z domu do ludzi, być może wstydzicie się, że jesteście słabi fizycznie, grubi, bez kondycji. Być może boicie się tego co może was tam czekać, gnębicieli, ciemiężców, ale to przeszłość, to po prostu WF przez kilka dni.

   Te pierdolety o bronieniu państwa, które nic wam nie daje, o pisie, lewicy, o swoich prawach, o jednoosobowej działalności gospodarczej, o byciu jedynym żywicielem rodziny. Patrzę na to wszystko i pojawia się na mojej twarzy uśmiech pomieszany z zażenowaniem. Teraz #wolski jest szkalowany za kilka słów prawdy. Jesteście księżniczki, lenie, leszcze, mocni w gębie, elita internetu, która czuje się lepsza od innych. Śmialiście się z mobików w Rosji i braku protestów przed poborem? Czekam aż wy wyjdziecie, pokażcie mi tę siłę.

   Pojawiły się też głosy o tym, że państwo powinno zachęcać do bycia żołnierzem konkretnymi pieniędzmi. Zgadzam się z tym całkowicie, ale to NICZEGO NIE ZMIENIA. Nawet, gdybyśmy mieli już w tej chwili 300 tysięcy aktywnych żołnierzy to rezerwiści byli, są i będą potrzebni nie tylko do kopania okopów, ale do bycia czymś więcej niż tylko ciepłym kluskiem, do bycia użytecznym, kiedy będzie taka potrzeba.

   Gardzę waszym zachowaniem. Dzieci w ciałach dorosłych osób. #obowiazkowecwiczeniawojskowe
   pokaż całość

   odpowiedzi (85)

  • avatar

   Rowerem do wojska XDDDDDDD
   rowerem
   Do miejsca, z którego nie da się wyjść przez miesiąc chce rowerkiem dojeżdżać

   Ludzie serio gówno wiedzą o poborze
   #obowiazkowecwiczeniawojskowe

   odpowiedzi (41)