Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy każdy syntezator działa tak, że po przytrzymaniu danego klawisza wciąż jest odgrywany dźwięk?

Mam na myśli to, że w fortepianie czy pianinie po wciśnięciu klawisza mamy jeden dźwięk, powoli wyciszany, a spotkałem się już z trzema keyboardami, w których można przytrzymać klawisz, a tym samym wciąż odtwarzać dźwięk.


#instrumenty #keyboard #pianino #muzyka
  • 3
@Mis_Kudlacz: ja sam się mało znam, ale główne pytanie, chcesz kupić keyboard dla brzmień elektronicznych czy bardziej skłaniasz się ku grze na pianinie? Jak pianino to szukaj czegoś z ważoną klawiaturą (w sensie zbliżoną do akustycznego pianina).
@Mis_Kudlacz: jeśli keyboard ma odtwarzać dźwięk pianina, będzie "znikał", jeśli ma udawać np organy kościelne, będzie leciał w nieskończoność. Ale zwróć uwagę na parametr "polifonia" przy zakupie sprzętu - oznacza on ile klawiszy będziesz mógł wcisnąć, zanim ten pierwszy który trzymasz przestanie brzmieć, czyli ile dźwięków można generować jednocześnie. To dość istotne w sytuacji, gdy trzymasz lewą ręką jakiś akord, a prawą grasz tremolo czy nawet zwykłą melodię. 16 to absolutne