Wpis z mikrobloga

Od paru lat mam konto Windows, na którym mi zależy bo synchronizuje na nim urządzenia z #windows i #onedrive, kalendarze, maile itd. Do tej pory miałem #office 2013. Właśnie kupiłem #microsoft365 ( #office365 ), ale w wersji Business ponieważ jest tam parę dodatkowych rzeczy, z których chętnie chcę skorzystać.
Czy ja dobrze rozumiem, że nie mogę zakupionej licencji podpiąć pod obecne konto Microsoftu tylko założyć nowe?! Czyli zyskałem pełny pakiet office, one drive i parę dodatkowych funkcji, któe daje Business Standard, a których nie ma w Personal i Family, ale za to muszę mieć oddzielne konto? Nie mogę licencji podpiąć pod obecnie od lat używane konto? Wtf?
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: tak, wersja business wymaga innego konta, bo wersję business wykorzystuje się w firmach i jest tam np hostingiem poczty czy współdzielonymi dyskami. Ma też zupełnie inne funkcjonalności dla firm niż te wersję personal. Ja zrobiłem tak że w aplikacjach jestem dodatkowo pologowany kontem live, ale tam gdzie się da to służbowym
@Koliat: Już pal licho.. . Pudełko odpakowane, więc nie zwrócę. Najwyżej rok się pomęczę. Pokombinuję czy da się jakoś zalogować na oba konta jednocześnie na kompie i na obu mieć zalogowane onedrive. Szkoda, że po roku będę musiał to wszystko jakoś potem eksportować do konta osobistego.
Głównie zależało mi na rozwiniętych opocjach Teams, Exchange ponieważ chcę przenieść całą pocztę na serwer MS (wiem, że Exchange w przyszłości najwyżej będę mógł dokupić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: ta biznesowa możesz wykorzystać do prywatnych i firmowych celów - jak chcesz zostać na businessie możesz się praktycznie bez bólu przenieść o ile przeżyjesz nowy adres mailowy. Odpakowane pudełko nie jest tym samym co zużyty kod więc będziesz w stanie zwrócić raczej też.

Na biznesowym można zrobić naprawdę dużo rzeczy więc moim zdaniem warto, szczególnie że mówisz że wykorzystujesz służbowo.

Onedrive możesz zmigrowac bez bólu i większość aplikacji jak nie
@Koliat: Rozumiem, że muszę założyć zupełnie nowego maila pod Business? Szkoda bo niedawno założyłem drugie konto osobiste pod nazwę, która od dawna chodziło mi po głowie a była wolna. Więc nie będę mógł z niej skorzystać :(.
A co w przypadku jak przez rok będę korzystał z Business i będę chciał przejść na Personal? To rozumiem, że znów będę musiał przenosić wszystko na obecne konto osobiste? Nie można kontynuować Personal na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: cieszę się, szkoda że wtedy nie dopytales to bym pokierował dalej :-)

Co do adresu - business możesz mieć pod całkowicie dowolna domena która posiadasz - np imienazwisko.pl - potrafi "wyglądać lepiej" niż Outlook czy Hotmail.

Domyślnie w biznesowej poczcie masz adres onmicrosoft.com - inne domeny możesz dodać ręcznie

To są technicznie różne konta więc czeka Cię migracja - ale Onedrive czy inne to bez bólu - właściwie ctrl c
@Szkarpet: cieszę się, szkoda że wtedy nie dopytales to bym pokierował dalej :-)


@Koliat: to trochę jak z ich stroną www - mają tyle zagwozdek, że trzeba przewidywać o co zapytać. A ta kwestia dwóch kont była bardzo nieoczywista i nigdzie nie widniało na stronach. Dokopałem się do tej informacji dopiero na stronie, gdzie trzeba rejestrować Business.

Po paru miesiącach poszukiwań z jakim środowiskiem i abonamentem związać się na dłużej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkarpet: no jest dużo niejasności i problemy ze zrozumieniem jak to działa mają zarówno jednoosobowe firmy jak i duże korpo ;)

Rejestrując kod i aktywując pierwsza licencje zakładasz konto organizacji - czyli tzw tenanta - w domenie "twojafirma onmicrosoft.com" czy co tam chcesz - jedyne co to ta nazwa musi być unikatowa w domenie onmicrosoft.com

Pocztę możesz obsługiwać w wielu aliasach (nazwach domen) niezależnie - z business standard jak tylko założysz,
@Koliat: pytanko mam. Wczoraj znalazłem chwilę żeby w końcu zarejestrować i zainstalować tego m365 business.
Docelowo będę chciał przenieść tam mail do exchange z mojej domeny nazwa@mojadomena.pl (jeśli w tym pytaniu ma to znaczenie, na mojadomena.pl mam postawioną www).
No i tutaj rodzi się pytanie: zauważyłem że rejestrując kod produktu, konto służbowe MS można założyć właśnie na tego maila a nie generować nowe Microsoftowe onmicrosoft. Jednak co w sytuacji jak założę
@Szkarpet: Kod produktu możesz dodać do istniejącego konta lub nowego konta organizacji Microsoft. Jak przypniesz domenę którą byś stracił, to zawsze możesz się zalogować klasycznym loginem .onmicrosoft.com - jedno konto może mieć wiele loginów.

Dobrze mieć konto zapasowe poza organizacją (tj jak teraz masz Twojadomena.pl np. na serwerze home to mozesz podać to jako kontaktowe, a potem zmigrować maile) - ale raczej lepiej podać inne, a przede wszystkim - telefon i