Wpis z mikrobloga

pytanie do ekspertów czy carbon szosa do 10 tys to dobry wybór czy dla amatora bez sensu i strata kasy. Miałem różne rowery w życiu ale od kiedy mam szosówkę to przyjemność z jazdy dużo lepsza.
mam obecnie triban 520, kiedyś chce zrobić z niego bieda garvel a sobie sprawić dobry rower na lata
czy taki rower wart jest uwagi
https://city-sport.pl/rower-szosowy-merida-scultura-5000-disc-red-carbon-ultegra.html
sa jakieś polecane marki rowery itp?
z góry dzięki za wszelkie sugestie
#rower
#szosa
mateja888 - pytanie do ekspertów czy carbon szosa do 10 tys to dobry wybór czy dla am...

źródło: comment_1609494001RYkWjnXFo8m3PACpW2M23J.jpg

Pobierz
  • 26
@mateja888
Dla mnie, jako amatora ma sens.
Sam kupiłem używkę karbonową na 105 i uważam ,że był to dobry wybór. :p to nie jest tak, że nagle kółka same się będą kręcić, ale na rowerze który Cię jara, jeździ się jednak przyjemniej :)
@mateja888: jak tarczowki to czemu nie gravel? Trochę lepszy komfort a i spokojnie do lasu wjedziesz i nie będzie Ci szkoda sprzętu jak trafi się pare kilometrów szutrowej drogi. Ja latałem pare lat na szosie i stwierdziłem ze chciałbym coś lekko wygodniejszego, gravele wcale nie są dużo cięższe a komfort robi swoje. Kiedyś Fuji miał bardzo fajne modele
@mateja888:
Carbon faja sprawa, ja sobie zbudowałem na chińskiej ramie i chińskich kołach. Budżet około 8k zł i jestem mega zadowolony!!! Jak wiesz co i jak polecam samemu złożyć. Oszczędzisz 50% kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dobrze, ze zaoszczędziłeś. Protetyk nie jest tanią sprawą. :p


@Lubiejescchlep: przestańcie powtarzać te bajki. Jak się wie gdzie kupować, a nie bierzesz z randomowych aukcji to oszczędzasz kupę kasy - jest kilku sprawdzonych producentów, którzy mają dobrą jakość.
@mateja888
To jest dość proste kupujesz ramę i koła od sprawdzonych producentów na Ali . Markowy osprzęt to w sumie w Polsce jest w tych samych cenach . Jak ogarniasz mechanikę to większość zrobisz sam , ja tylko dałem do mechanika wciśnięcie suportu i docięcia rurek od hamulców.