Wpis z mikrobloga

Czy byliby tu Mircy zainteresowani serią wpisów, w których opisywałbym jak wygląda psychoterapia, leczenie psychiatryczne i ogólne wychodzenie z myśli samobójczych, depresji i niskiego poczucia własnej wartości? Uznałem, że sam sobie nie poradzę i zwróciłem się po profesjonalną pomoc do psychiatry żeby dał mi leki, niedługo startuję z psychoterapią. Publikowałbym wpisy powiedzmy co 2 tygodnie lub raz w miesiącu (w zależności od zapotrzebowania i zainteresowania), w których podsumowywałbym postępy i efekty pracy nad sobą, leczenia i moje próby poprawienia swojej sytuacji życiowej, aby przestać być wrakiem człowieka, który tylko siedzi w domu, wali konia i płacze do poduszki jak mu źle, bo miał trudną młodość i na dodatek rzuciła go miłość życia.

Chciałbym w ten sposób bardziej siebie motywować do działania mając świadomość, że obserwuje mnie parę osób (jestem osobą, która motywację czerpie z "zewnątrz", czyli lubię robić coś dla innych lub zależy mi na byciu docenionym przez kogoś), a także chciałbym w ten sposób pokazać innym Mireczkom, którzy mają przewalone w życiu, na czym polega to całe leczenie i może w ten sposób bym zachęcił kogoś do sięgnięcia po pomoc, przez co udałoby się ocalić jakieś życie od piekła depresji. Do tego dzieliłbym się pewnymi radami i metodami, które będą mi pokazywać na terapii, żeby ktoś mógł spróbować samemu podziałać, jeśli z jakiegoś powodu nie może lub nie chce zapisywać się na terapię. Będę też podejmował starania na rynku matrymonialnym, na siłce i w sferze zawodowej. Jeśli jesteś zainteresowany/-a to daj plusika ()
#depresja #psychiatria #psychoterapia #przegryw #wychodzimyzprzegrywu #samobojstwo #pytanie #rozwojosobisty #nofapchallenge #nofap #samotnosc ##!$%@? #feels #zwiazki
  • 38
  • 26
@Stulejman_Beznadziejny nie wiem jakie oczekiwania masz do terapii ale chyba za duże xd Nie mowie, ze to nie pomaga ale to nie kest tak ze po kazdym spotkaniu bedziesz mial jakis efek i bedziecie robic niewiadomo co. Moze najpierw zacznij psychoterapię i zobacz czy bedziesz miał o czym pisać ;) moze byc tez tak ze pierwszy terapeuta do którego pojdziesz bedzie slaby i dupa z progresu
@Stulejman_Beznadziejny: chcesz iść na nfz? Jeżeli tak to szykuj się na długie kolejki, w normalnych warunkach byś musiał poczekać ze dwa miesiące a teraz pewnie jeszcze dłużej. Jeżeli z kolei chcesz iść prywatnie, to jest to dosyć drogi temat.

Jeżeli już wybrałeś terapeutę/grupę to powodzenia, pewnie będziesz długo walczyć ze swoim #!$%@?