Wpis z mikrobloga

A się pochwalę, bom zadowolona, że mam własną. Uplotłam sylwestrową male z intencją na nowy rok ʕʔ jaspis dalmatyński, lawa i biały koral. Żadnych szaleństw, bo na pierwszą nie chciałam się wykosztować i korzystałam z tego co było w lokalnym sklepie. Bardzo dobre ćwiczenie medytacyjne gdy sznurek się strzępi, igła big eye gubi a dziurka w koraliku nagle jakaś mniejsza - i postaraj się nie zaklnąć ( ͡º ͜ʖ͡º) Trochę mnie nauczyła i już, jak sroka, planuję kolejne - lepsze.
Zdjęcie takie, bo się chcę nauczyć w 2021 insta foteczek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#buddyzm #medytacja #diy #bizuteria
źródło: comment_16095265233KoElRp6txubPiaeLgTeZk.jpg
  • 20
@Gimbus2000: chyba tak, bo jak tak szukałam matu i różu, to najbardziej przypasował mi rodonit - choć wolałabym go "pomacać" i zobaczyć na żywo, bo chce iść w chłodne odcienie a nie ciepłe :( jeszcze bym chiała jakiś duuuży patynowany wisior w tej tematyce (choć wiem, że niektórzy tak kupują po prostu specjalną farbę i "patynują" :) )
@lunaria: o super! rodonit jest śliczny. możesz jeszcze spojrzeć na kwarc różowy. można kupić matowy i tak samo wygląda jak oszroniony :) ja mam troszeczkę doświadczenia z oksydowaniem miedzi i srebra. są różnego rodzaju oksydy, ja mam taką zwykłą do czernienia metali i jest to bardzo proste a kosztuje może 10zł. tylko trzeba uważać żeby się nie nawdychać oparów bo są toksyczne :D
@Gimbus2000: ooooo, też by pasował, nie wiem czemu o nim nie pomyślałam, chyba sie bałam, że przez niego będzie sznurek widać. no i kurde, dlatego wolałabym je pomacać, żeby poczuć który mi bardziej leży, kwarc mam w domu, rodonitu chyba nigdy na oczy nie widziałam :/
dziękuję ci bardzo, poczytam sobie o tym i poszukam duzej zawieszki to poeksperymentuję (ʘʘ)
@lunaria: Bardzo ładna mala i na pewno zrobienie jej wymagało sporo cierpliwości i wysiłku.Zdjęcie też spoko choć mi brakuje jakiegoś akcentu orientalnego choćby to było kilka palących się kadzidełek wbitych w ryż.

Najpierw Twoje dzieło chciałem podciągnąć bardziej pod sztukę New Age inspirującą się orientem (co oczywiście jest okay) ale wyczytałem że tradycyjne japa-male też czasami były robione z kamieni półszlachetnych i nie tylko ze świętych drzew czy nasion (co jest
@Dreampilot: o, dodam następnym razem, dym mógłby ładnie wyjść z boku i dodać klimatu!

A gdzieżby, to, z racji, że lubię diy, po prostu zachciewajka i szukanie symbolicznego zajęcia na końcoworoczny wieczór, nie szukaj tu ideologii (choć czekam na spełnienie intencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ot, kolejna moja (jak najbardziej new age'owa) błyskotka. Mam piękną, żakardową narzutkę i czegoś mi brakowało do nawiedzonego imidżu, wymieszałam próżność z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunaria: Ja już tak mam że wszystko analizuję i jakoś mi się to w głowie samo klasyfikuje...

Mam dwie tradycyjne male sprowadzone z Indii wykonane z koralików z drzewka tulasi i zauważyłem (haha, znowu analizuję :)) że autentyczna japa-mala ma supełki na sznurku pomiędzy koralikami podczas gdy Twoja tego nie ma. Jako że mam duże doświadczenie w mantrowaniu (nabyte dawno temu) od razu nasunęło mi się dlaczego tak jest -- ten
@Dreampilot oooo dziękuję za wiedzę praktyczną dlaczego są te supełki, wiedziałam tylko, że powinny one być, ale powody były mi nieznane :) Hah, rzeczywistość jest prostsza i wynika po prostu z braku wiedzy i doświadczenia z materiałami. Sznurek specjalnie wybierałam ładny, trochę kontrastowy do kamyków, mały być supełki, zrobienie tego porządnie od a do z tak jak powinno być, a tu klops się okazał już na samym początku - różnica w wielkości
@lunaria: Co Ty gadasz, łapacz snów o średnicy 1,5 metra? W życiu nie widziałem czegoś takiego :)
Również nie wiedziałem że istnieje coś takiego jak makram i teraz już wiem.Dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze co do mal.Wczoraj jeszcze przyjrzałem się jak wygląda mala noszona przez chińskiego mnicha na szyi, taka z dużymi koralikami na pewnym filmie i nie zauważyłem na niej supełków.Więc w tej kwestii najwyraźniej
@Dreampilot: yep, bardzo modne na imprezach, wydarzeniach o takiej, hm, hippie tematyce. choć, niestety, 99procent takich to, tu ci zdradzę tajemnicę, hulahop obklejone czymś pasującym, np. sznurkiem jutowym i naciągnięty jak pajęczyna dziergany obrus, który w lumpeksach kosztuje grosze. Ale robi klimat i powoduje zachwyt gości :)

hm, scrollowałam i scrollowałam przykłady na instagramie, ba, napisała nawet do mnie (podobno, ile w tym prawdy nie wiem), firma, która myśli chyba, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lunaria: Okay, zaskoczyłem ( ͡º ͜ʖ͡º) Czyli przy takich dużych łapaczach bawią się hippie np. na Goa w Indiach czy gdzieś indziej słuchając goa psytrance ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Obejrzałem te piękne przeróżne male z kamieni i wydaje mi się że to są współczesne adaptacje pod bogatego klienta z Zachodu. Tradycyjnie to przecież była rzadkość.
Ceny kosmiczne, również za te z drewna