Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie, pochwalicie się swoim pewnym, dobrym przepisem na antrykot metodą #sousvide? To będzie moja pierwsza przygoda z tą metodą przyrządzania potraw i chcę utwierdzić się w przekonaniu, że zakup tego urządzenia nie był błędem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znalazłem dość ciekawy przepis tutaj, ale jednak co powiedzą wykopki to jest to dla mnie bardziej święte niż randomowa strona z przepisami ;)
  • 8
@depeszowiec: jest calkiem ok, chociaz ja korzystalem z przepisow z apki joule i tam medium-rare byl na 54c. No i czas zalezy od grubosci steka, joule podaje 2h dla kotleta grubosci ok 5cm.

Niektorzy zasmazaja przed torba, inni po, niektorzy sola przed smazeniem/gotowaniem inni po. Ale w kazdym przypadku potwierdza sie zeby przed smazeniem gotowaniem wyjac mieso zeby doszlo do temp pokojowej i po smazeniu gotowaniu zeby sobie polezalo.

Imo wiekszosc
@depeszowiec: 54 dobre na wszystko. Nie wiem jak tam u Ciebie z pamięcią, ale polecam założyć „zeszyt” i zapisywać wszystkie trafione próby, jak i również te nietrafione jeżeli chodzi o czas i temperatury. SV ma tą zaletę, ze jak już osiągniesz oczekiwany efekt to masz powtarzalność 100/100 i zawsze wyjdzie Ci wszystko dokładnie tak jak tego oczekujesz. No i wrzucaj na tag jak będziesz zadowolony z jakiegoś przepisu - nieco to
@zakoo: Dobra sugestia z zapisywaniem temperatur. Póki co robię zapiski jak robię mix przypraw do #szynkowar ale i tutaj warto zapisywać. Póki co bawię się i myślę, że największa frajda z SV dopiero przede mną. I chętnie się pochwalę coby dostać typowo-wykopowy feedback ( ͡° ͜ʖ ͡°)