Wpis z mikrobloga

Katolicy od jakiegoś czasu jarają się zmanipulowana mapą która pokazuje że w regionach katolickich nie głosowano na nsdap. Żeby nikomu nie przyszło do głowy więcej tego używać poniżej wklejam mapę pokazującą jak rozłożyły się głosy w ostatnich wolnych wyborach w republice Weimarskiej w 1933 roku.

W komentarzu manipulacja pokazująca wcześniejsze wybory wraz z ilościa katolików w danym rejonie.

#bekazkatoli #katolicyzm #nazizm #ocieplaniewizerunkuadolfahitlera
Pobierz
źródło: comment_1609687307pFUN1BSYLsyzdCz0ipIjbp.jpg
  • 19
a nie zauważyłeś tam innej mapki? Np. Tej która ja wkleiłem?

@dqdq1: Przykro mi, ale nie zauważyłem, bo na polskiej wiki jej nie ma. Widzę, że jest na ogólnej, ale nie zmienia to za wiele - po prostu na tej "mojej" są kolorystycznie zaznaczone wielkości przedziałów procentowych.
@dqdq1: NSDAP nie miało tak dużego poparcia u katolików (zwłaszcza początkowo) dlatego, że zwalczało Kościół Katolicki w stosunku do którego polityka z czasem została zmieniona. Wszystkie mapy to potwierdzają, nawet tutaj wklejone tylko trzeba uważać na skalę dobraną pod tezę (wklejam z lepszą jakością). Niemniej nie wynika to z jakiejś wyższości jednych chrześcijan nad drugimi tylko polityki.
Pobierz
źródło: comment_16097080655Q39LlqGb9u0FWARINRst2.jpg