Wpis z mikrobloga

@pipa_lampa_oranzada: Podepnę się do tematu, bo sam o niej myślałem, tylko na niebieskich przełącznikach.
Chociaż uważam, że w tym modelu typografia literek, cyferek i innych symboli jest mało estetyczna. Z tym że podpórkę bym chyba olał, bo dostarczana z klawiaturą jest dla mnie za mała i raczej stosowałbym podpórkę, którą mam aktualnie.
@chwed: właśnie ją zamówiłem także jak dostanę ją do rąk to mogę Ci coś skrobnąć
jeżeli chodzi o typografię to nie zwróciłem uwagi, nie podobają mi się cyfry oraz znaki interpunkcyjne, ale reszta jest znośna, a no i mały enter to trochę minus ale do przyzwyczajenia
a jaką podpórkę masz która będzie do tej pasowała? zamówiłem z podpórką bo nie mam żadnej
@chwed: co do przełączników - z tego co widziałem na YT recenzje itd to niebieskie jednak zbyt głośne, a czerwone mają duże prawdopodobieństwo przypadkowego wciśnięcia więc myślę że brązowe będą wyśrodkowane do codziennego użytku i do gier
@pipa_lampa_oranzada: Kupiłem kilka dni przed świętami taką samą, tylko że na niebieskich switchach. To jest moja pierwsza klawiatura mechaniczna i na razie wrażenia są dosyć pozytywne. Niestety nie miałem okazji jej jakoś intensywnie przetestować, na razie za dużo nie pisałem. Ta dołączona podkładka nie jest duża ale jest w miarę wygodna. Aha klawiatura nawet na nóżkach jest wychylona pod dość małym kątem.

@chwed: Na żywo typografia nie robi jakiegoś złego
@marcinRGZ: @chwed: też raczej nie zwracam uwagi na podświetlenie, czasem się człowiek pobawi ale chyba za stary już jestem
jak oceniasz niebieskie switche? nie denerwują przy wciskaniu czy są odpowiednie? przerwy między klawiszami i wolna przestrzeń nie sprzyja zbieraniu się kurzu/brudu lub nie ma ryzyka ewentualnego zalania? to ostatnie to główne przyczyny zmiany klawiatury przeze mnie
@pipa_lampa_oranzada: @niebieskie switche - do tej pory używałem membranowej klawiatury i na razie jest ok. Nie czuje jakiegoś dyskomfortu z powodu używania tej nowej klawiatury. Klawiatura jest głośna, chociaż nie aż tak jak się spodziewałem. Podczas w miarę szybkiego pisania masz jakby dwa źródła dźwięku. Pierwszy to włącznie przełącznika, a drugi to uderzenie klawisza w podstawę. Ja muszę pisać bardzo wolno żeby było słychać tylko dźwięk przełącznika. Może po dłuższym pisaniu
Jeżeli nie planujesz używać podświetlenia to kup klawiaturę bez ledów, z namalowanymi na biało literkami klawiszy. One są lepiej widoczne niż te prześwitujące klawisze od podświetlanych klawiatur.


@marcinRGZ: Jakieś przykłady takich klawiatur poniżej 300 zł? Teraz LEDy są wszędzie. Ja bym chciał coś takiego jak poniżej. Gdyby miała enter w kształcie odwróconego L, to już w ogóle byłoby idealnie.
chwed - > Jeżeli nie planujesz używać podświetlenia to kup klawiaturę bez ledów, z na...

źródło: comment_16097552608xE73wB8SFTkVwPZlJYWlh.jpg

Pobierz
@chwed: zależy czy potrzebujesz do gier czy do użytku codziennego, jeżeli do gier to kwestia budżetu i decyzji czy mechaniczna czy membranowa, ja sugerowałem się poradnikiem z gryonline.pl (nie wiem czy można linkować artykuł, mogę podesłać jak chcesz), trochę ich przeżyłem i trochę ich zalałem ale mogę coś podpowiedzieć
co do SPC Gear GK550 czeka już w paczkomacie, dzisiaj odbieram i sprawdzam po południu
@pipa_lampa_oranzada: Klawiatura ma być dobra przede wszystkim do pisania, raz na ruski rok w coś sobie zagram, ale to nie jest priorytet. Mam jakieś tam rozeznanie w różnych przełącznikach i z moich testów wynika tak:
Czerwone - chodzą zdecydowanie za lekko, nie potrafię na nich dobrze pisać.
Niebieskie - najlepsze, dające jasno sygnał kiedy naciśnie się odpowiednią literę, na żadnych innych się nie pisze tak dobrze.
Brązowe - taki miks czerwonych
@chwed: kurcze to zdecydowanie bardziej doświadczony jesteś i wiesz czego potrzebujesz, niestety za krótki jestem żeby Ci pomóc bo używałem raczej tych popularnych (2x logitech k120, aktualnie a4tech bloody b130, poprzednio jeszcze jakieś się przewinęły ale musiałem rzucić okiem po pudłach)
myślałem że jeżeli ma być do pisania to powinny mieć właśnie lekki klik jak w tych laptopowych, ale widzę że preferujesz odwrotnie i pisanie własnie takie maszynowe jak maszyna do
@pipa_lampa_oranzada: Piszę właśnie z osobnej klawiatury podłączonej do lapcoka, bo te z laptopów się do niczego nie nadają ;-) Logitecha K120 też kiedyś miałem, całkiem spoko się pisało, ale jednak ma niski profil i skok klawiszy.
@chwed: rozpisałem się i cofnęło mi stronę, piszę to na nowo...
- od początku denerwuje mnie mały enter ale kwestia przyzwyczajenia mam nadzieję
- solidna, metalowa, dobrze trzyma się biurka czytaj nie lata
- nóżki z tyłu mają dość niski kąt nachylenia, prawie wystarczająco dla mnie ale jak ktoś lubi większy skos będzie musiał kombinować
- podkładka pod nadgarstek bardziej pasuje jako podkładka pod
- kształt i wielkość klawiszy dosyć smukła
@pipa_lampa_oranzada: Dzięki za odpowiedź. Do małego enteru się przyzwyczaisz. Najlepszy jest w kształcie odwróconego L, niestety teraz wszędzie pchają "amerykański płaski". Niskie nóżki też zauważyłem, bo jak pisałem wcześniej, korzystam z miękkiej podkładki pod nadgarstki, więc całkiem płaska klawiatura się przy niej nie sprawdza. Wielkość klawiszy to raczej standard. Ja mam tu trochę obawy co do przełączników, bo mam wrażenie, że nawet najtańsze Outemu Brown dają lepsze odczucia wciskania i są