Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się czy zmieniać samochód. Zapraszam do dyskusji.
Jeżdżę teraz Leonem z 2004r., silnik 1.8t, zrobiłem go na 250KM, mam napęd 4x4. Do tego jest LPG, autko pali z 10-12litrow gazu przy normalnej jeździe. Lubię go. Wyposażenie full opcja lepsze niż w niejednym nowym aucie.
Robię średnio z 60km dziennie więc gaz to spora oszczędność, a wystrojony został porządnie i nie ma problemów.
Czasem się psuje ale sam naprawiam, a części są tanie. Lakier jest w słabym stanie, tzn nie rdzewieje mocno, w jednym małym miejscu przy nadkolu, ale wypłowiał dach i ogólnie wszędzie ryski, wgniotki itp jak to w starym aucie.
Dobrze mi się nim jeździ ale jest po prostu stary :/
Stać mnie na coś nowszego, mógłbym tak z miejsca wydać lekko z 50k, albo i 100k jak się podjaram,, albo wziąć coś ciekawego w leasing, ale zastanawiam się czy ma to sens.
Po pierwsze nie wiem jaki model. Coś większego, ale żeby miało te 200KM i napęd na tył lub 4x4, fwd odpada. Najlepiej tył z dołączanym przodem i opcja ustawienia trybu jazdy.
Nie starsze niż 2015. Nie chcę za często zmieniać auta, chciałbym tym pojeździć minimum z 5 lat.
No i koszt eksploatacji - do nowego auta np. z bezpośrednim wtryskiem pewnie nie opłaci się montować LPG.
Nie mam ciśnienia na zmianę z racji na sam wiek auta czy też nie mam potrzeby pokazywania sąsiadom "prestiżu". Po prostu stare auto jest stare :(

#motoryzacja #samochody #seat
  • 9
No i koszt eksploatacji - do nowego auta np. z bezpośrednim wtryskiem pewnie nie opłaci się montować LPG

@zbulbersowany: oplaci. Szczegolnie w VAG bo instalki sa bardzo dopracowane. Mam juz drugie nowe 1.8TFSI w A3 zagazowane. Instalacja z dotryskiem koszyuje ok 4k PLN i spala mi ok. 9L LPG i max 2L Pb, scrednio blizej 1,5. Zwrot po 20kkm. W tym budzecie obadaj sobie A3 sedan 2.0TFSI quattro z USA, masz
@zbulbersowany: Odpuść lakierowanie auta, to się nie zwróci w popularnym starym aucie, oddaj raczej do jakiegoś taniego blacharza niech połata nadkola, możesz zapsikać profile świeżym woskiem, ogarnąć jakieś ogniska rdzy na podwoziu, wyczyścić brud za nadkolami i tyle, co do eksploatacji to ustaw sobie limit eksploatacji np 2000 rocznie, jak przekroczy to daj do żyda i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zbulbersowany: Jeśli fura nie jest skorodowana to:
- zakonserwowałbym od spodu masą bitumiczną
- wymienił opony na nówki premium jakieś ciche
- wygłuszył dodatkowo wnętrze
i cieszył się niemal nowym samochodem (zupełnie inne wrażenia z jazdy). Po co Ci zmieniać dobry samochód jak w nowym będziesz miał co najwyżej takie same wrażenia z jazdy + dodatkowe przyklejone tablety i bajery z których skorzystasz 5x podczas 5letniej eksploatacji....

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zbulbersowany: Oczywiście, że jest sens, nie wiem nad czym się zastanawiasz. Leon wygląda mocno źle, jedynie Cupra się trochę broni wyglądem, brzmi tragicznie bo to przecież tylko 1.8T, przez 4x4 to auto jest dosyć ciężkie wbrew pozorom i mimo tego, że podniosłes moc do 250KM to nie jest szybkie auto. Full opcja w leonie to dalej bieda, nudny środek, identyczny jak w Toledo czy a3. Auto się nie prowadzi dobrze, wiem