Wpis z mikrobloga

Po 7 latach postanowiłem odkurzyć starą gitarę i zmusić się do nauki (wtedy rzuciłem po kilku dniach). Coś tam pamiętam, ale uczę się od początku. Zaczynam z nauką akordów. Jakieś rady od doświadczonych graczy? Może jakieś poradniki? Jak wy zaczynaliście, od czego zacząć itd.?
#gitara
  • 16
@Tami: po prostu graj, nie zastanawiaj się za dużo. Jak coś jest za trudne to poszukaj czegoś prostszego, żebyś nie stracił motywacji. Przede wszystkim słuchaj dużo muzyki, żebyś miał w czym przebierać z rzeczy co chciałbyś zagrać adekwatnie do swojego poziomu.
Imho jak ktoś pyta o polecenie jakiś kawałków jakie może zagrać, to już jest na straconej pozycji, bo to znaczy, że nie słucha muzyki, nie obcuje z nią. A skoro
@meshack: @PanTward:
Łatwo mówić "graj" jak jedyne co wiem, to jak trzymać gitarę ( ͡º ͜ʖ͡º). Kawałków to bym chciał zagrać i sto. I motywuje mnie to by jakoś przebrnąć nudne i trudne początki by za pół roku już coś potrafić, żeby to brzmiało.
Prawą ręką na początek tylko uderzać z góry do dołu, czy od razu uczyć się jakichś kombinacji?
Lepiej nauczyć się akordów,
@Tami: W internecie jest tysiące materiałów, na jakim byś poziomie nie był, to po prostu szukaj tego co cię konkretnie interesuje. Jak jesteś na poziomie podstawowych akordów t wpisz sobie w google "jak zagrać A dur" czy cokolwiek co chcesz zagrać i wszystkiego się dowiesz...
Ja tak się uczę od 3 lat i jakoś to idzie. Podoba ci się jakiś kawałek - szukasz na internecie jakiejś transkrypcji tutorialu - próbujesz zagrać
@meshack: Oki czyli od razu z grubej rury jechać :D. Wtedy też tak grałem, tyle, że nic nie brzmiało podobnie.
Lepiej używać palcy czy kostki? Kwestia wygody? Jak wspominałem wolę wiedzieć wszystkie podstawy i je przemęczyć niż źle zaczynać. Denerwowało mnie to, że w tabulaturach praktycznie przez połowe tekstu był np akord A, i nie wiedziałem jak bić, ile razy. Druga polowa tekstu to był np. akord E. I tak przy
@Tami jak zaczynałam z gitarą to byłam mega zdemotywowana tym, że wszystko mi mega trudno przychodziło i przez długi czas nie widziałam poprawy. Ogólnie polecam jakieś tutoriale na yt, możesz też popatrzeć na filmiki typu easy guitar songs for begginers i uczyć się coś z tego co Ci się podoba:) ogólnie jest znasz angielski to większość popularnych piosenek nie stanowi problemu żadnego bo jest mnóstwo tutoriali. Po prostu graj, tak jak już
@Tami: Jak nie wiesz jakiegoś fragmentu jak zagrać i nie możesz znaleźć na necie odpowiedzi to najlepiej pytaj konkretnie, tj. wrzuć link do utworu na yt z oznaczeniem konkretnego miejsca i pytaj jak to zagrać, bo na takie ogólne pytania rzędu "jak grać" to dostaniesz ogólne odpowiedzi jak dostałeś wyżej... Ale generalnie zachęcam do tego żeby próbować samemu, nawet jeśli nie brzmi to do końca tak jak oryginał. Przy początkach też
@jamtojest: Zawsze myślałem, że od akordów należy zacząć.
Ściągnąłem apkę Yusician, póki co dobrze się bawię. Nadaje to się do nauki? Myślę o kupnie premium na miesiąc.
@Tami: Nadaje w miarę. Chociaż długo się nie bawiłem.

Akordy na początek to pomyłka. Początkujący nie umie wydobyć nawet jednego czystego dźwięku, a co dopiero postawić całą rękę. Jestem zwolennikem uczenia się od gry pojedynczych dźwięków i stopniowego przyzwyczajania palców.
@jamtojest: Aż mi sie przypomniało jak zaczynałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tam akordów uczyłem się w pierwszych 2-3 tygodniach od kiedy kupiłem gitarę. Po prostu popatrzyłem na justinguitar i inne stronki i starałem sie ustawić jakoś te palce, żeby to brzmiało jak akord. Potem nauczyłem się paru progresji akordów z piosenek, a później to tylko długi i żmudny proces kiedy próbowałem, próbowałem, próbowałem grać najpierw bardzo
@Tami:

Ja nie jestem jakimś ekspertem, ale tak od człowieka, który też jakiś czas temu był kompletnie zielony:

Ogólnie gitara to taki instrument DIY. To co słyszę staram się odtworzyć przy pomocy tego co umiem. Od czasu do czasu uczę się jakiegoś trudniejszego kawałka z tutoriala wideo, googluję itd. i w ten sposób odkrywam nowe akordy/techniki itd.. Co prawda niektóre riffy np. wymagają wielu ćwiczeń i ogólnie dobre granie i opanowanie
via Android
  • 0
@WykresFunkcji dzieki za rady. A gitarka bardzonblisko stoi. Kupilem miesiac premium yusician łupie cwiczenia po kolei. Kazde tak dlugo az bez pomylki bedzie. Troche taki guitar hero.
via Android
  • 0
@WykresFunkcji dzieki za rady. A gitarka bardzo blisko stoi elasnie z tego powodu. Kupilem miesiac premium yusician i łupie cwiczenia po kolei. Kazde tak dlugo az bez pomylki bedzie. Troche taki guitar hero.