Wpis z mikrobloga

Jakoś w zeszłym roku ostatecznie postanowiłem rozstać się z różnymi symbolami narodowymi i oznakami przynależności do rzeczpospolitej banasiowej jakie dotąd zgromadziłem. Serio. ( )

I wcale tego nie żałuję. Od jakiegoś czasu dochodzę do wniosku, że o ile kiedyś mnie to śmieszyło czy jeszcze wcześniej było przekornie powodem do dumy to teraz mnie to nieznośnie irytuje.()

Patrzenie na to jak się ten kraj stoczył i pogłębił ( ͡° ʖ̯ ͡°) i tak już w pewnych aspektach głęboką zapaść utwierdziło mnie w przekonaniu, że już nawet jawnie "nie-polskie" kondominium zarządzane przez jakiś ogarniętych technokratów ( ͡ ͜ʖ ͡) byłoby niedoścignionym wzorem niż to całe obecne państwowo-ustrojowe bagno. Które najlepiej by było "zresetować". Ale jak i kto ma to zrobić?

To całe wpychanie nacjonarracji i naginanie faktów "ku chwale ojczyzny i promowaniu właściwych postaw obywatelskich" na lekcjach historii czy polskiego jeszcze
azapeło podobnie jak bezwiednie powielane w powszechnej opinii mądrości okazały się być lipą.()

Takim zaklinaniem rzeczywistości, kompleksem erotomana-mitomana. Bo patrząc na ówczesne realia gdyby tylko ten
ojakbardzozuy wujek Adolf nie traktował rdzennych polaków jak podludzi i połowę tego socjalu+ co deutschom dawał to pewnie i dzisiaj wielu ludzi by bez żenady twierdziło, że narodowy socjalizm to dobra droga dla kraju ( ) i nawet pomimo formalnego zakazu upamiętnialiby go jak wielkiego człowieka ||

I po co były te całe wielkie żale i trudy dla dulszczyzny? Myślę, że ci sami którzy się dla niej poświęcali a mieli swój rozum i godność i potrafili trzeźwo analizować to współcześnie doszliby do wniosku, że ostatecznie nie warto było kurła ( ͡° ʖ̯ ͡°)-

Nawet kiedy PZPR już od dawna jest kopanym przez katobolszewików i nacjonaluchów trupem to polacki kicz i obłudę widać aż za bardzo. ( )

Bo Polki i Polacy solidarnie przywykli do bycia pod butem wodza, do nadstawiania karku i układania się pod totalniaków ustawiających ich po kątach. Tak jak postfeudalni japończycy, którzy nawet po rozpadzie imperium nadal potrzebowali przewodnictwa cesarza do zaprowadzenia hue hue demokratycznych i defaszyzujących reform.

I po co było to "uzachodnianie" się na pokaz i przekonanie po '89, że z takim balastem to już wszystko będzie w porzo? ( ͠° °)

...i jak tu się uwarzać za szczerze wolnego człowieka i równie szczerze z polskością się na serio utożsamiać...no nijak ¯\_(ツ)_/¯

#takaprawda #gorzkaprawda #bekazpisu #bekazjanuszy #bekazpodludzi #przemyslenia #przemysleniazdupy #rozkminy #nocnazmiana #biurokracja #polacyrobacy #bekazpolakow #bekazpolaczkow #polaczki #jakostobedzie #bylejakosc #postkomunistycznepanstwomafijne #panstwozdykty #republikabananowa #komunaplus ##!$%@? #cebulandia #bekazprawakow #resentyment #urojeniaprawakoidalne #bekaznarodowcow #anarchizm #anarchia #anarchianawypoku #rigcz #nacjololo
Pobierz wygolonylibek-97 - Jakoś w zeszłym roku ostatecznie postanowiłem rozstać się z różnym...
źródło: comment_1609798001hm9uE5TZ5PIwLzNLR8Tx2n.jpg
  • 12
@defkor: akurat to było o wiele wcześniej i miało głębsze podłoże, gdybyś przeczytał całość to akurat zdrożenie napojów to tylko jeden z najbardziej widocznych skutków wieloaspektowego "polactwa" będącego niestety esencją polskiego społeczeństwa. Kłócącego się z byciem prawdziwie wolnym człowiekiem i tak znaną i obłudnie przypisywaną "walką z obcą przemocą" "o wolność naszą i waszą"

Historyczne bujdy o czymś co było wieki temu i się zmyło i dokładna odwrotność które nadal mają
@wygolony_libek-97 w wielu krajach w europie jest taki podatek, spozycie napojow spadlo co ma pozytywny wplyw na zdrowie ludzi. Ciekawe czy mieszkancow Danii tez nazywasz po swojemu. Tak jak nie szkoda mi producentow szlugow tak producentow cukru w butelce tez nie.
@defkor: pisowczyk jesteś czy tylko pożyteczny prawak? Poza tym znowu-ja o pomarańczach a ty o jabłkach. () a tak swoją drogą to właściwie każdy patriotyzm bazuje na frajerstwie i naiwności ( ͡~ ͜ʖ ͡°) zupełnie jak systemy religijne; a faszyzm tylko jedno z drugim w zasadzie scalał
@wygolony_libek-97: Najpierw dorośnij, bo jak cię poczytać to wyłania się obraz chłopca któremu wydaje sie, że pozjadal wszystkie rozumy tego świata.
To bardzo fajnie że jesteś takim dumnym z siebie omnibusem, ale widać, że jeszcze nie dorosłeś mentalnie i brakuje ci tej najzwyklejszej ludzkiej pokory, która załacza się z wiekiem.
To właśnie ww. cecha sprawia, że interpretacja wiedzy i faktów które posiadamy ogarnia nieco więcej niż tylko sucha analiza przemnozona przez