Wpis z mikrobloga

założyłem portfel Mycelium do trzymania BTC, seed zapisalem, wszystko ok. W tej samej appce założyłem konto dla ETH (teraz mogę się przełączać między tymi dwoma walutami), lecz w tym przypadku żadnego nowego seeda nie dostałem. Czy to bezpieczne? Trzymanie dwóch kryptowalut na jednym koncie/portfelu/appce? W razie upadku aplikacji Mycelium odzyskam obie krypto wpisując te kilkanaście słów po angielsku do innego portfela czy może odzyskam tylko i wyłącznie BTC a ETH pójdzie się bujać? Dzięki z góry za rady bo jeszcze nie ogarniam wszystkiego

#bitcoin #ethereum
  • 6
@fervi: nie wiem, czy warto używać innych do eth. Mycelium dla mnie jest najlepszym portfelem (fakt wada, ze nie ma ln), ale za to ma np. w schowku wszystkie możliwe waluty, przy przelewach nie trzeba przeliczać, ile BTC będzie na 14493 rupii, :) portfel załatwi to za mnie, plus przejrzyste ustawianie fee, CPPP i inne pierdoły. Nie wiem czego można by chcieć więcej. aaa jedna wada- dwa razy przy aktualizacji skasowało
@Obruni: Bo nie jest to portfel zły, tylko słabo rozwijany. Parę lat trzeba było czekać na poprawki, a jeśli w tym roku aktywują Schnorra i Taproota to oczekiwanie na Mycelium zanim to zrobi może być problemem dla jego użytkowników
@Denzelo: Tak, ten sam seed jest wykorzystywany do generowania portfela w różnych walutach, możesz też wygenerować kilka niezależnych portfeli bitcoin i wszystko będzie dało się odzyskać za pomocą tych słów. To już taki standard. Mycelium jest ok, sprawdzony portfel, działają od lat. Jak chcesz trzymać tam przez parę lat to zapisz sobie jeszcze datę i nazwę portfela - jakby za parę lat okazało się, że standard się zmienił, taka informacja przydać