Wpis z mikrobloga

Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niekopcące'.?
Jeden z drugim Janusz wybudował dom dwa lata temu, szkoda mu było 10tys za przyłącze i dziś podatnik ma go dotować? JAK? Przecież za te 10tys kupił sobie koooosmiczną kuchnie w połysku i dopłacił 12zł do m2 płytek w Leroy, żeby kumple widzieli.
Bez ironii, ale co kogokolwiek obchodzi, że nie masz kasy na ogrzewanie inne niż afrykańskie?
To samo właściciele starych domów, często rozbudowanych do wielkości mini hotelu, Bóg jeden wie po co. Potem lament ile to kosztuje ogrzewanie 350m2 w ścianie z ogrodowego siporexu.
Kolejni jęczący, to ci, którzy piszczą, że nie ma kasy, dom stary, zimny ile to trza piniendzy.. Tylko, że w koło 2ha ziemi po 120 zł/m2, w garażu nowa Dacia, a trójka dzieci pobudowana z kasy z działek, ale oczywiście też ogrzewanie na węgiel, nawet jak gaz w działce. Łojciec tak palił, dzidek tak palił, to i ja tak palę, a GAZ to majątek. To już jest największa brednia ze wszystkich.
Mieszkałem w domu z takim piecem i dla mnie każdy kto w nowym domu wstawia piec węglowy, nawet 98 generacji i z podajnikiem z tesli, to skrajny prymityw.. Dziś mam gaz i za ogrzanie 100m2, cwu, gotowanie za rok płacę 2200-2400, tyle co trzy tony dobrego węgla, które kiedyś musiałem kupić żeby ogrzać 70m2 domu; bez ciepłej wody i kuchni...

Nie wspomnę już nawet, o wspólnym, społecznym, lokalnym dobrostanie, bo to dla polaka robaka jak rozmowa o księżycach jowisza, bo wiadomo - po pierwsze JO i moje, a reszta może mnie pocałować, w EKOgroszek..

Podsumowując mam nadzieję, że do kilu lat będzie zwyczajny nakaz wymiany i tyle. Dotacje do kredytu dla tych którzy faktycznie nie i mają, a już w najbliższym czasie brak pozwolenia na budowę, bez niskoemisyjnego źródła ogrzewania, bo to bulwersuje najbardziej. Co to za wlaka ze smogiem jak w nowym domu moża bez przeszkód montować takiego gówno kopcicuha.

aaa, i proszę nie wrzucać jak za każdym razem tych księżycowych tabelek z emisją z kopciuchów "nowej generacji", bo są one tyle warte, co lambda deklarowana przez producentów większości mat izolacyjnych, czyli - NIC.

#smog #podludzie #budownictwo
KrolWlosowzNosa - Skąd pomysł, że to państwo ma znowu dotować wymianę pieców na 'niek...

źródło: comment_1609829559m4OcldxyY5zWzkByamofs4.jpg

Pobierz
  • 167
@KrolWlosowzNosa niestety w niektórych miejscach gazu nie ma pociągniętego zupełnie - pamiętam jak się zdziwiłem parę lat temu w lecie, że do #!$%@? Władysławowa, letniej stolicy Polski, nie ma przyłączonego gazu. W tym fantastycznym nadmorskim kurorcie wszystko leci albo z butli, albo - na wungiel.
A mimo tego, że sezon grzewczy =/= sezon turystyczny, ale te setki tysięcy m2 które za kilka mies pójdą w ruch i zaczną na siebie zarabiać trzeba
to samo gówno, poza tym nie wiem jak się można uzależnić od producenta egzotycznego paliwa, który za kilka lat może zrobic jak producenci eko groszku, podnieść cenę o kilka razy.


@KrolWlosowzNosa: pellet to egzotyczne paliwo? Robi się go z drzew, których u nas pod dostatkiem. Śmiem twierdzić, że drzew przy racjonalnej gospodarce starczy na dłużej niż krajowego węgla czy gazu (którego krajowe wydobycie nie wystarcza na pokrycie krajowego zapotrzebowania).
Podniesienie ceny