Wpis z mikrobloga

@albertbranka: nie chcę namawiać, ale poczytaj o Braun np 5, z foliami. Przy tradycyjnym goleniu też miałem wrastające włoski. Miałem pędzel, mydła, maszynkę ze Stanów sprowadzałem, wszelkijej maści żyletki. Tylko elektryk u mnie się spisuje. I ta u mnie goli na gładko.
@albertbranka: Dużo ludzi pisze w internecie że po przejściu na krem i pędzel zmniejszyły im się te wszystkie problemy z goleniem.Ja mam słaby zarost a też czuje dużą różnice na korzyść kremu.Maszynki na żyletki też ludzie zachwalają ale moim z zdaniem to są mocno przesadzone opinie bo zazwyczaj jak kupią taką maszynkę to razem z nią przechodzą też na krem i pędzel a to one robią największą robotę.U mnie przejście na
@Krol_Dzielni: Jak miałem trądzik to kupiłem najtańszego Brauna (Foliowego) i trądzik się mocno zmniejszył ale nie mogłem się nim dokładnie ogolić.Potem miałem golarkę głowicową (Jakaś nieznana marka,chyba Eldom) i goliła elegancko jak na elektryka.Tak się zraziłem do foli że teraz nawet coś droższego bym wolał z głowicą ale głupio porównywać maszynkę za 80 czy 100 zł do takiej za kilkaset zł.
@PawelW124: jestem właśnie ciekawy jak głowicowe działają. Mam zawsze problem z dogoleniem szyi i podbródka. Teraz nawet tym elektrykiem jak chcę mieć to miejsce gładkie to zaczynają mi wrastać włoski. Mam twardy zarost i delikatną skórę, bardzo złe połączenie.
Żadne techniki golenia, żadne kosmetyki nie poprawiły komfortu po goleniu.
Dopiero ten Braun zachomował problem w znacznym stopniu.
@Krol_Dzielni: @PawelW124: Miałem brauna z folią, takiego za jakieś 3 stówki, ale starszy model i właśnie musiałem poprawiać po nim jednorazówką. Bo w niektórych miejscach włosów w ogóle nie ruszało. Mam bardzo twardy zarost. Paru znajomych ma głowicowe maszynki i fajnie golą, ale oni mają miękkie rzadkie włosy.
@albertbranka: jedno jest pewne. Włoski będą wrastać jeśli za wszelką cenę będziesz chciał osiągnąć gładką skórę. Gól się bez naciągania skóry.
@PawelW124: jeszcze została mi ostania opcja, która wg wszystkich osób radzi sobie z tymi problemami - brzytwa.
Ale czy ona nie działa tam samo jak żyletka? Mam na myśli brzytwę na żyletki, bo takiej tradycyjnej nie chcę.
@Krol_Dzielni: @albertbranka: Na brzytwach w ogóle się nie znam.
Najprostszy i najpewniejszy sposób to nie golić się pod włos jak radzą barberzy czy inni golibrodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A z elektrycznych niektórzy na wykopie chwalili te one blade ale ponoć szybko się tempią a ostrza kosztuja tyle co maszynka.