•  

  Cześć Mircy! Myślę nad zakupem Garmin Venu (przesiadka z fitbita). Te wszystkie funkcje typu płacenie kartą są darmowe? Czy też trzeba płacić za aplikację premium?
  #garmin

  +: wilqu88
  •  

   @Catcoon: GarminPay jest darmowy. Upewnij się że twój bank umożliwia podpięcie karty pod Garmina.

   +: Catcoon
  •  

   @tifoso Sprawdzalam już i umozliwiaja. Dzięki za odpowiedź :)

  •  

   @Catcoon: jak dla mnie największym minusem Garmina po takiej przesiadce jest kiepskie śledzenie snu. Zastanów się czy Ci na tym zależy.

   +: Catcoon
  •  

   @Catcoon: Jak już wspomniano kiepskie śledzenie snów i brak jakichkolwiek komunikatów audio w tym urządzeniu sprawia że jest bardzo specyficzne.
   Nie ma żadnych dodatkowych płatności przy dostępie do ich serwisu ani do GarminPay. Niektóre tarcze i widżety w connect IQ mogą być płatne.

   +: Catcoon
  •  

   @aresius @ShortyLookMean Coś gdzieś czytałam, że problemy z monitorowaniem snu są (że nalicza spanko jak człowiek np. chodzi). Zrobię porównanie jak do mnie przyjdzie i zdecyduję z którym będę spała :)

   Głownie zależało mi na wyglądzie oraz na liczeniu kroków. Wszystkie inne bajery typu pulsoksymetr, oddechy i placenie kartą są dodatkowo na plus. Ten mój fitbit to bardziej opaska niż zegarek (inspire hr), chciałam cos bardziej wyjściowego. Zostałabym przy fitbicie, ale ich polityka w stylu "no mamy wszystkie interesujące Cię funkcje, ale będziesz nam za to płacić co miesiąc :) " jakoś mnie zraziła do nich.

  •  

   @Catcoon: mój Fitbit potrafił wykryć sen w trakcie jazdy na rowerze. Kiedy nawet na nim miałem uruchomioną aktywność. To tego regularnie wykrywa sen jak mało się ruszam i leżę oglądając serial czy siedzę przy biurku.
   Dopiero najnowszy fenix śledzi sen lepiej, ale ciągle gorzej niż moi stary Fitbit Charge HR. Na początku Garmina nosiłem w dzień, a sen monitorowałem Fitbitem, ale zmiana zegarka dwa razy dziennie to zbyt duży wysiłek dla takiego leniwca jak ja.
   A jak chcesz coś wyglądającego z liczeniem kroków to możesz sprawdzić Garmina vivomove. Ja mam vivomove Luxe i gdyby nie kiepskie śledzenie snu to bym był bardzo zadowolony.

   +: Catcoon
  •  

   @ShortyLookMean Też jestem leniwcem, ale i tak zdejmuję go rano i wieczorem (mycie twarzy i takie tam- jak się zmoczy to i tak wypada go wytrzeć, więc wychodzi mi mniej wysiłku jak go zdejmuję przed zamoczeniem). Nad vivomove się zastanawiałam, ale ostatecznie venu jakoś bardziej do mnie przemówił (już zamówiony, we wtorek powinien być u mnie). Za to niebieski już zapowiedział, że jak mój się sprawdzi, to na urodziny chce vivomove. Bardzo podobają mu się "normalne" zegarki (musi być fizyczna wskazówka i koniec), aktualnie ma jakąś opaske z samsunga oraz normalny zegarek (nosi na zmianę). W samsungowym i tak nie śpi, więc słabe śledzenie snu też mu nie będzie przeszkadzało. Jeśli mówisz, że nie ma z nim problemów poza spaniem, to z pewnością sie ucieszy, ze będzie miał nowy zegarek :)
   Jedno pytanko jeszcze mam. Bardzo się te szkiełka rysują? Wystarczy folia na to?

  •  

   @Catcoon: miałem Forerunner 645. Nie zakładałem żadnej folii. Pierwszą rysę zrobiłem po bardzo paskudnej glebie na rowerze. Od jakiegoś roku mam takie z szafirowym szkiełkiem i w ogóle nie widać śladów użytkowania.

   +: Catcoon
  •  

   @ShortyLookMean Super, dziękuję bardzo za pomoc (。◕‿‿◕。)

  •  

   @Catcoon: Hej, przeglądam tag Garminowy i szukam opinii o różnych zegarkach, jak oceniasz po czasie Venu? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

  •  

   @noszfuck Jest kilka minusów, ale swoją funkcję jako zegarek "wyjsciowy" spelnia dobrze. Aplikacja garminowa jest strasznie nieintuicyjna, dodatkowo zegarek jest dość duży (przynajmniej ten okrągly, nie wiem jak kwadratowy), więc nie mogę z nim spać. Może to ja jakoś dziwnie rękę w nocy wykrzywiam i inni nie maja tego problemu, ale ja na noc przesiadam sie na fitbita (cienką opaskę). Poza tymi minusami to wszystko inne działa jak należy. Gdyby to byl mój jedyny zegarek, to nie byłabym do konca zadowolona przez brak śledzenia snu. Jeśli jest taka możliwość to najlepiej przymierz go sobie, żebyś miała pewność ze rozmiarowo jest ok i nie przeszkadza

  •  

   @Catcoon: oo, dzięki za odpowiedź, wezmę w takim razie pod uwagę jego rozmiar. A którego fitbita posiadasz? Mi co prawda bardziej na dobrym gps'ie zależy i liczeniu kroków, więc muszę porównać różne modele i jeszcze pomyśleć.

  •  

   @noszfuck teraz mam inspire hr. Chciałam kupić charge 4, ale tam kazali sobie płacić dodatkowo za płatności zegarkiem i tylko dlatego zaczęłam się rozglądać za garminem