Wpis z mikrobloga

w sumie co robią niemcy z pieniędzmi skoro np. zarabiają 3 tys euro a za to mogą kupic najnowszego iphona za 899 euro

w tym czasie polak zarabiajacy 3 tys zl, musi dolozyc druga pensje zeby go kupic: 4,100 zl

czy te pieniadze trzymają na kontach? kupują wiecej dóbr? przecież nie kazdy w niemczech korzysta z najnowszego iphona i ma najnowsze auto, więc gdzie je "tracą", skoro za zwyklą pensje mogliby miec wszystko nowe i najlepsze?

pytam zupelnie powaznie

#niemcy #pieniadze #pytanie #emigracja
jmuhha - w sumie co robią niemcy z pieniędzmi skoro np. zarabiają 3 tys euro a za to ...

źródło: comment_1610044748t7giupTmd54aGJgNOWkcDM.jpg

Pobierz
  • 33
@jmuhha: Byłem na wakacjach w bawari i w mieście każde auto max 3-5 letnie, rzadko coś starszego widziałem. Do tego kupują sobie co chcą, jedzą normalne jedzenie, a nie jak Polacy za najniższą krajową konserwa i czokoszoki. Kolejna sprawa wakacje za granicą, nie wiem pomagają dzieciom, wnukom itd.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kartinos: bez przesady z tymi emerytami, żyją coraz biedniej


Średnia wysokość emerytury 902,13 euro. Chodzi o tych co otrzymali prawo do pobierania świadczenia w 2018roku

mężczyźni otrzymywali średnio 1082,81 euro natomiast kobiety 742,05 euro


https://www.versicherungsbote.de/id/4881987/Rente-Neurentner-bekommen-durchschnittlich-902-Euro/

https://www.wykop.pl/wpis/47099571/srednia-wysokosc-emerytury-902-13-euro-chodzi-o-ty/


@jmuhha: @Pickle_Rick:

@Lukardio: ja wiem, mieszkam w Niemczech. Nie każdy też zarabia 3k € :)
@jmuhha: w Polsce zarobisz 3k z palcem w tyłku mając zawód

W Niemczech 3k netto z klasą podatkowa 1 to wysoka pensja. Napewno za zawody w których w Polsce zarabia się trójkę w Niemczech trójki nie zarobisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jason_bourne: @erni13: to jakie zawody waszym zdaniem w niemczech znajduja sie w tej wysokiej pensji?


tzn w ktorych zawodach mozna faktycznie zarabiac fajne pieniadze

@jmuhha: nie tyle zawody co klasa podatkowa. W moim obecnym zawodzie średnie wynagrodzenie to 2,8k €. Przez to, że jestem singlem płacę "bykowe" i pensja nie wygląda tak fajnie jak na umowie. Na szczęście można cześć odzyskać w zwrocie podatku.