Wpis z mikrobloga

Ludzie ludziska.

Stoję przed wyborem samochodu, początkowo miał to być Fiat bravo 1.9 150km wersja Sport. Nawet fajne wozidelko w przystępnej cenie, lecz podczas przeglądania samochodów moje serce skradła Alfa Romeo 159 z tym samym silnikiem właśnie co w Fiacie. Cena samochodów bardzo zbliżona, więc moje pytanie brzmi czy koszty utrzymania alfy jak i jej serwisu będą znacznie większe niż Fiata, na temat silnika wiem dość sporo więc bardziej chodzi mi o resztę. Wolę wybrac rozsądnie niż kierować się designem.

#motoryzacja #alfaholicy #fiat #samochody #kiciochpyta
  • 30
@PureLogic: w Alfie ceny utrzymania odrobine wyższe przez np zawieszenie ale myśle ze warto. Włoskie diesle są świetne i dużo wytrzymują. Klasycznie słabym punktem alternator oraz zawór EGR ale to luzik.
czy koszty utrzymania alfy jak i jej serwisu będą znacznie większe niż Fiata


@PureLogic: W zakresie zawieszenia sporo większe, ale reszta pewnie bez większych zmian. Alfa 159 trawi już jednak korozja i musisz na to uważać. Jak każda Alfa gnije od spodu. Wygląda pięknie od góry, jednak wystarczy przejechać myjką od spodu popukać gumowym młotkiem.....
@PureLogic: Jeśli 159 to lepszym wyborem będzie 2.0 JTDm 170, koszty użytkowania będą troche wyższe niż Fiat ale bez tragedii, sam mam 159 tylko że 2.4 i to jest najlepszy diesel w tym modelu tylko ma jedną wadę - spalanie.
  • 1
@gpvx chyba jednak będę musiał wybrać fiata, bo alfa nie będzie niestety na moją kieszeń, co do 1.4t to takiego szukałem na początku ale niestety tego jak na lekarstwo, a jak już to sporo drożej.

@Dru_Gru tak ta skrzynia miewa problemy, jednak w fiacie jest ta sama skrzynia
@PureLogic: Jest pewnie drożej niż w fiacie, ale czy aż taka różnica? To już są 10-15 letnie samochody, jest masa rozwiązań, żeby nie było za drogo, a dobrze. Aczkolwiek są smaczki, jak np. trudno dostępne śruby do ustawiania geometrii z tyłu, a lubią się zapiekać na amen. No i tak jak ktoś wspomniał, rozważyłbym 2.0JTDm albo TBi. Chociaż na swojego JTSa nie narzekam. I z tymi drogimi randkami też mają rację,
  • 1
@rod3nt rozumiem, jako fan motoryzacji nie pozwolę sobie aby jeździć samochodem który jest nie sprawny w jakimś aspekcie, dlatego czuję że te randki by mnie zjadły finansowo. A ten fiacik też niczego sobie
@PureLogic: no nie do końca, bo ja mówię raczej o sprawach typu nowe felgi, upgrade hamulców na 4 tłoczek, jakieś audio, takie zabawy :P odkąd wyporządkowałem sobie skrzynię, to jeżdżę tylko na olej i filtry i inne eksploatacyjne typu rozrząd.