Wpis z mikrobloga

Na stronie VGChartz pojawiły się dane sprzedażowe konsol za okres 19-26 grudnia. Wrzucam tylko w ramach ciekawostki. :) (Wszystkie podane niżej liczby w przybliżeniu do pełnych tysięcy.)
Nintendo Switch - 1 160 000 (Europa 266 000)
PS5 - 288 000 (Europa 135 000)
XSX - 158 000 (Europa 48 000)
PS4 - 140 000 (Europa 66 000)
XOne - 69 000 (Europa 15 000)
Oficjalny wykres VGChartz znajdziesz tutaj. (Dla lepszej widoczności nad grafiką zoom polecam zmniejszyć sobie na 3m.)
Od czasu premiery konsol PS5 i XSX te dane wyglądają odpowiednio:
Nintendo Switch - 9 016 000 (Europa 2 486 000)
PS5 - 4 481 000 (Europa 1 631 000)
XSX - 2 401 000 (Europa 702 000)
PS4 - 1 230 000 (Europa 641 000)
XOne - 608 000 (Europa 117 000)
Ciekawostka - Już 5 tydzień z rzędu (na 8) XSX nie znajduje się na podium sprzedażowym konsoli w Europie. Zajmował je 'tylko' przez 3 tygodnie od premiery, teraz na 3 miejscu od ponad miesiąca sukcesywnie stoi PS4 (tak, zdaję sobie sprawę z tego, że jest to związane z ograniczoną dostępnością konsoli - dlatego jest to jedynie nic nie znacząca ciekawostka).
Tutaj dane z poprzedniego okresu, 12-19 grudnia. Jak widać sprzedaż każdej konsoli względem ostatniego tygodnia spadła. Na pewno duży wpływ na to miał okres świąteczny, przez który wiele dostaw i sprzedaży zostało po prostu chwilowo wstrzymane. Następny tydzień ze względu na nowy rok prawdopodobnie będzie cechował się zbliżonymi wynikami, ale jeszcze następne tygodnie na początku stycznia powinny już pokazać bardziej przyzwoite liczby. ;)
#konsole #nintendoswitch #ps5 #ps4 #xbox #xboxone #xboxseriesx
  • 34
XSX - 2 401 000 (Europa 702 000)

PS4 - 1 230 000 (Europa 641 000)

Ciekawostka - Już 5 tydzień z rzędu (na 8) XSX nie znajduje się na podium sprzedażowym konsoli w Europie. Zajmował je 'tylko' przez 3 tygodnie od premiery, teraz na 3 miejscu od ponad miesiąca sukcesywnie stoi PS4 (tak, zdaję sobie sprawę z tego, że jest to związane z ograniczoną dostępnością konsoli - dlatego jest to jedynie
@Cinkito: Tak, XSX to jest X series X + X series S liczone jako jedno. Tak samo jak w PS4 masz wliczone 'zwykłe' PS4, PS4 Slim i PS4 Pro. Ludzie gromadzący te statystyki nie odróżniają poszczególnych wersji konkretnych modeli, liczą je jako całość.
I tak, Xbox mimo wszystko od czasu premiery lepiej się sprzedał niż PS4, bo zdobył znaczną przewagę w pierwszych dwóch tygodniach od jego premiery. Od tamtego czasu jest
@Tommy__: ok, dzięki :)

ale jak to? Przecież wszyscy mieli odchodzić od Sony bo ruchają graczy aż miło a szczodry Microsoft daje miliony gier AAA w gamepassie.

A tu się okazuje, że Europejczycy wolą starą PS4 niż nowego Xboxa xD


@Tommy__: zawsze mnie bawi to pisanie jak to Sony rucha w dupę graczy, a MS jest taki cudowny. Swoją drogą MS ma świetnych marketingowców, to im trzeba przyznać, bo jeszcze
@Cinkito: Po prostu za mocno dokręcili śrubę przy premierze XOne. Wymagany Kinect, jakieś przebąkiwania o braku możliwości odsprzedaży gier jak na Steamie. Dopiero parę lat po premierze zaczęli się bawić w GamePass i wsparcie dla kompatybilności wstecznej. Wcześniej jak chciałeś grać w grę z X360 to no cóż. Musiałeś posiadać X360.

Koniec generacji to była masa fajnych decyzji z ich strony ale nie udało im się doścignąć PS4. Oczywiście jak już
Koniec generacji to była masa fajnych decyzji z ich strony ale nie udało im się doścignąć PS4. Oczywiście jak już rozwiną skrzydła to zacznie się dymanie graczy, ale tak to już jest w przypadku każdej korporacji.


@Tommy__: no to prawda, Xbox poszedł mocno do przodu mimo wszystko, tego im nie można odmówić. Też mam nadzieję, że Sony zacznie się bardziej interesować PS Now (jak samo zresztą zapowiedziało) i że wprowadzi te
@Just_Doesnt_Know: Miło mi, że traktujesz mnie jako autorytet i zadajesz tak istotne pytania, ale jesteś chyba wystarczająco duży żeby samodzielnie podejmować takie decyzje? Jak dla mnie to możesz sobie i w piecu nim rozpalić, wolny kraj. :) Ale imo najlepiej zrobisz jak będziesz sobie po prostu na nim grał, aczkolwiek mogę się mylić. :)
A tak poważnie. Czy ja staram się w jakikolwiek sposób udowodnić tym wpisem, że Xbox jest gównem
@Just_Doesnt_Know: Użyłeś słowa czy, co jednoznacznie wskazuje na Twoje wątpliwości w tym temacie (co jest jakby zadaniem pytania bez jego rzeczywistego zadawania). :) Wpis kierowałeś bezpośrednio do mnie więc po prostu starałem Ci się odpowiedzieć w jak najbardziej wyczerpujący sposób, żebyś nie był zawiedziony. :)
@Tommy__: @Ryszardzislaw: @Cinkito: Warto dodać, że gdyby nie ograniczona ilość i produkcja PS5 to pewnie różnica byłaby jeszcze większa, prawdziwa sprzedaż ps5 zacznie się dopiero jak będzie można kupić konsolę od ręki bez żadnych list, kolejek, zapisów, oczekiwań i okienek czasowych albo za x PLN więcej z drugiej ręki, tak jak to ma miejsce obecnie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ryszardzislaw: słodki jeżu wyjmij ten kij z dupy.
Odkąd vgchartz udostępnia te wyniki sprzedażowe ja śmieszkuję, że Xbox jest do #!$%@? bo się gorzej sprzedaje, a ty mi tu odpalasz oblężoną twierdzę
@dzeksondzekson: ale tak samo będzie z Xksem. Ta konsola tez nie jest dostępna od ręki. W Polsce jest całkiem nieźle, ale zasadniczo na Xksa tak samo ludzie czekają jak na PS5.Na ten moment statystyki sprzedazy to wylącznie ciekawostka :)
@Just_Doesnt_Know: Słodki jezu. Piszesz w odpowiedzi do moich statystyk głupotę typu 'xbox do #!$%@? do śmieci'. Jeśli to jest jedyny wniosek jaki nasunął Ci się po przeczytaniu mojego wpisu na temat tych statystyk - nie czytaj tego wcale (albo nie odpisuj mi bezpośrednio tylko po to by później mieć pretensje o to, że ja Ci odpisuję, lol), statystyki nie są dla każdego. :)
I nie, nie odpalam żadnej oblężonej twierdzy.
@Ryszardzislaw ale tu są #!$%@? tępe szmule to ja nie mogę. Piszesz że 3 razy że słabe sprzedaże to wynik braku sprzętu a ci "no hehe nawet odrzutowe PS4 jest lepsze od tego kloca od ma nie Mati?"
@Cinkito: @Ryszardzislaw: Niby bardziej się opłaca dla ms jak jest dostepny xsx bo potencjalny klient ps5 może zdecydować się na xsx, ale podejrzewam, że w praktyce to nie jest aż taka różnica żeby otwierać dodatkowe linie produkcyjne, bo podejrzewam że zarówno ms jak i sony uruchomiło wszystko na maksa tak jak mogli, żeby ludzie mieli na święta, bo teraz to pewnie ludzie się wstrzymają i ci którzy chcą xsx poczekają
@dzeksondzekson: ale ani Sony ani MS nie mają nic do gadania w kwestii liczby wyprodukowanych konsoli. Wiem, że to brzmi śmiesznie, ale tak w sumie jest, bo problem nie leży po stronie jednych ani drugich, tylko po stronie TSMC, które im robi wafle w litografii 7 nm.
https://www.wykop.pl/wpis/53925621/co-to-w-ogole-ma-znaczyc-ze-nie-moge-pojechac-do-s/#comment-191269949
Gdyby tylko się dało to jedni i drudzy puściliby więcej konsol, ale po prostu ich nie ma.
@Ramzi96M: Trochę nie rozumiem co ma jedno do drugiego. To, że produkty z konkretnego odłamu elektroniki jakiejś firmy y od lat sprzedają się lepiej niż produkty firmy x znaczy, że kupują je 'wyznawcy sekty'? Tak więc to samo można by powiedzieć chociażby o Samsungu i sprzedaży telewizorów.
@Ramzi96M: Praktycznie wszystko to gruba przesada, zwłaszcza że technicznie konsole te nie różnią się praktycznie wcale. Ponadto użytkownicy już zweryfikowali, że tam gdzie jedna konsola miała mieć znaczną przewagę nad drugą - tej znacznej przewagi po prostu nie ma. Osiągnięcia są praktycznie takie same w przypadku obu konsol.
A zrobienie konsoli praktycznie takiej samej w osiągnięciach jak konsola konkurencji niestety nie pozwoli Microsoftowi na przejęcie pałeczki pierwszeństwa ani w tej generacji,