Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy, poszukuję laptopa, który ma służyć głównie do obróbki grafiki i montowania filmów (nie jakichś tam super profesjonalnych produkcji rodem z USA, ale ma działać płynnie). Gierki okazjonalnie, bo czasu brak. Trafiłam wstępnie na takiego koleżkę https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-l5-r7-16gb-512ssd-1660ti-w10.bhtml?gclid=CjwKCAiAxeX_BRASEiwAc1QdkZLQRH6Z2ckdc0BugJsBXPy0XqI4IioUsDc0aiqCk50wM4ohrn7rqhoCQhgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
i cumpel informatyk stwierdził, że będzie ok, ale ja nie miałam do tej pory styczności z ryzenem, lepsze to to niż intel? Zastanawiałam się też nad którymś z Acerów Nitro :<
#szukamlaptopa
  • 12
@klaudiabc: nie, chodzi o pokrycie kolorow. Skoro cokolwiek z grafika chcesz robic, to fajnie by bylo jakby matryca nie pokrywala zalosnego 50% rgb na przyklad, wiec moze warto by bylo popatrzec najpierw na to ktore laptopy maja odpowiednia matryce, a pozniej z nich wybrac ostateczny model

Wiekszosc laptopow obecnie ma tak slabe matryce, ze nawet na co dzien jest tragedia, a co dopiero do jakiegokolwiek pracowania z grafika

https://www.purepc.pl/obecne-ekrany-w-laptopach-to-glownie-niska-jakosc-i-slabe-kolory

Lepiej 60hz
@Norskee: tak jak pisałam, nie zajmuję się tym jakoś na maksa profesjonalnie, ale dziękuję za uwagę, sądziłam, że już wszystko ogarnęłam:) to ten który wstępnie wpadł mi w oko to raczej kupa pod względem kolorów?
@klaudiabc: w ogole sie zajmujesz i to wystarczajacy powod zeby unikac takiej matrycy. Ciezko sie tego uzywa na co dzien grajac w gry i przegladajac wykop, a co dopiero jakkolwiek z grafika pracowac
mozna szukac tego modelu, ale z matryca 60hz albo 144hz, a nie 120, ale to musisz sobie sprawdzic dokladnie zeby bylo 100% pewnosci,
Nie da sie pracowac z grafika na matrycy ktora gubi 50% kolorow, a do tego
@bomba4: 4-5k z lekką górką ujdzie. Tamtego Lenovo z rtx2060 nie ma albo wycofany o.O ale skoro wstępnie napisałes, że jest ok tak jak jest, to chyba na razie nr 1 przy moich możliwościach, najwyżej poszukam go z takimi samymi parametrami, ale ze wskazówkami drugiego Mireczka dotyczącymi ekranu:)