Wpis z mikrobloga

Witajcie Mireczki i Mirabelki
Postanowiłem niedawno zrealizować projekt, w którym przygotuję materiał o zruinowanych pałacach w województwie Śląskim. Później doszły do tego pałace w Opolskim (aktualnie jeszcze w przygotowaniu).
Przygotowałem o tym artykuł i film, który znajdziecie niżej w znalezisku. Oprócz zruinowanych pałaców jest też kilka takich w dobrym lub bardzo dobrym stanie :)
Pałace w województwie Śląskim

W sumie przejechałem około 2000 kilometrów po obu województwach (po Opolskim jeszcze muszę pojeździć :) )
Planach na 2021 mam jeszcze Dolnośląskie (mam nadzieję, że się uda).

#antekpodrozuje #polska #slaskie #zamki #palace #ruiny #podroze #zainteresowania #ciekawostki

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje

Na zdjęciu pałac w Czerwięcicach niedaleko Raciborza
antekwpodrozy - Witajcie Mireczki i Mirabelki
Postanowiłem niedawno zrealizować proj...

źródło: comment_1610205949bYExinnIbL3VCJ42qkj75x.jpg

Pobierz
  • 9
@antekwpodrozy: GDZIE JEST KAMIENIEC ZĄBKOWICKI?!?! ;) Ogólnie jak ktoś lubi takie opuszczone klimaty, to Opolskie i DŚ ma tego pełno. Ładne, czasem piękne pałace i inne zabudowy, które czas rozwiewa :/. Szkoda, ale realnie wygląda to tak, że konserwator ruszyć nie pozwoli, więc groono zainteresonwaych jest niski, a przecież część mogłoby egzystować jako jakiś hotel czy restauracja - odnowiono "jako tako", ale to chyba lepsze, niż zapaść.
@Student_AWAS: ale Kamieniec Ząbkowicki to nie województwo Śląskie :)


@antekwpodrozy: no nie :).

Tam dopiero się pojawię, ale nie wiem jeszcze kiedy, może na wiosnę.

Na takie rzeczy potrzebuje odłożyć fundusze (paliwo, noclegi, wstępy). Robię to non profit :)


@antekwpodrozy: no i spoko :). Ja akurat jeżdżę dla przyjemności, też widziałem trochę i muszę to chyba zacząć dokumentować, choćby dla siebie. Ogólnie gratuluję zaparcia i pasji, czekam na więcej.