Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 1 385 522 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane.

Na zielono zacząłem zaznaczać liczbę osób zaszczepionych

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 66 960 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 60 763
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.
#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Pobierz
źródło: comment_16103096681JgYXgG1ZK4PGUANOu7FqT.jpg
  • 30
@Cierniostwor: Ale gęsto ludzie mieszkają na tym śląsku, zaznaczyłem 3 miasta i już ponad 600k :O Ledwo co widać róznice na mapie. W związku z pojawieniem się szczepionek zmieniłem system szacowania pomarańczowego koloru. Przykładowo, w uproszczeniu, jeśli prawdopodobna liczba zakażonych to np. 40%, to 40% z zaszczepionych miało już koronę. A więc mnożę 0,4*liczba zaszczepionych i tą wartość odejmuje od poprzedniego "9 razy potwierdzone przypadki" Mam tabelkę w excelu która to
@Cierniostwor: Podajesz ponad 1 milion Polaków, później, że 9 razy tyle, czyli jakieś 10 mln co daje prawie 1/3 Polaków, ale przyjmijmy, że 1/4, więc po #!$%@? to wszystko i czy ktoś w ogóle w tym kraju jest zdrowy?
@Cierniostwor: już o tym rozmawialiśmy - nie jest to źródło wiarygodne, zwłaszcza, że oficjalna strona UW podaje zupełnie inne dane. Opierasz się o artykuł z gazety i powołujesz na autorytet naukowców, którzy podają zupełnie inne dane niż twierdzisz.
już o tym rozmawialiśmy - nie jest to źródło wiarygodne, zwłaszcza, że oficjalna strona UW podaje zupełnie inne dane.


@slapdash: Bez złośliwości proszę, mógłbyś mi wskazać gdzie na wskazanej przez ciebie stronie pokazywana jest szacowana liczba rzeczywiście zakażonych? Niestety widzę tam tylko scenariusze na przyszłość(w które ja się nie bawię) ile osób będzie oficjalnie zarażonych za miesiąc itd.

takie wykresy wprowadzają do błędu poznwaczego


@Proxima_Centauri: Takie podejście nazywa się błędem
Bez złośliwości proszę, mógłbyś mi wskazać gdzie na wskazanej przez ciebie stronie pokazywana jest szacowana liczba rzeczywiście zakażonych? Niestety widzę tam tylko scenariusze na przyszłość(w które ja się nie bawię) ile osób będzie oficjalnie zarażonych za miesiąc itd


@Cierniostwor: pytasz poważnie? Wystarczy zsumować przeszłe prognozy - pierwsza jest na 16.03. A gdyby nie chciało ci się z tym #!$%@?ć (mi się nie chce) to wystarczy popatrzeć na to o ile prognoza
pytasz poważnie? Wystarczy zsumować przeszłe prognozy - pierwsza jest na 16.03. A gdyby nie chciało ci się z tym #!$%@?ć (mi się nie chce) to wystarczy popatrzeć na to o ile prognoza icmu różni się od danych MZ. Nie jest to dziesięciokrotność.


@slapdash: No ok ale nie o tą liczbę mi chodzi, tylko ile jest osób jest rzeczywiście zakażonych. A to że ta liczba jest wielokrotnie wyższa od osób w statystykach