Wpis z mikrobloga

#samochody #pomagajzwykopem #retro #motoryzacja #klasykimotoryzacji #carboners #pieniadze #warsztat #blacharstwo #praca #pracbaza #wykop

Mircy i Mirabele! Mój dobry kumpel prowadzi warsztat blacharski, ale wyposażenie ma bardzo skromne. Koleś odnawia klasyki i retro, jest dokładny i staranny, zna się na rzeczy, czasem poprawia po innych blacharzach. Wychodzi z założenia, że albo dobrze, albo wcale. Jednocześnie odnawianie aut, renowacja, naprawa czy zwykłe dłubanie w autach (także podrasowywanie silników ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) to jego miłość i pasja, z którą chciałby wiązać przyszłość. Niestety, ograniczają go fundusze (jak zwykle), bo potrzebuje gotówki na remont już istniejącego warsztatu (który wciąż działa, ale nie jest w stanie sam na siebie zarobić, bo jest zbyt mały, by koleś mógł mieć więcej klientów na raz) jak i do zakupienia specjalnego blacharskiego sprzętu, takiego jak angielskie koło, czy żłobiarka, które usprawnią i przyspieszą prace (typ wszystko robi ręcznie za pomocą młotka i tzw. babki blacharskiej, no ale ileż można? Nie wszystko da się tym zrobić). Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc w spełnieniu tego "skromnego" blacharskiego marzenia () Możecie pomóc zarówno wpłacając dowolną sumę, jak i po prostu udostępniając post dalej, zwłaszcza na innych stronach, forach czy grupach poświęconych motoryzacji, do których, być może, należycie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
"Siedziba" warsztatu mieści się pod Grójcem, jest to województwo mazowieckie. Warsztat nosi dumną nazwę "Retro Car Design". Być może kiedyś sami będziecie potrzebowali skorzystać, dlatego myślę, że warto pomóc :)

Wrzucam link do zrzutki:

https://zrzutka.pl/jaesaa
  • 30
@AstraLavistA_Baby: obecnie jak ktoś dobrze robi blacharke i inne rzeczy przy klasykach to ma terminy na długie miesiące. Jeśli potrzebuje na start i wie że to się zwróci to może skorzystać z dofinansowania lub jakiegoś kredytu. Ale łatwiej szukać u innych w kieszeni
@BillyGugu: Inwestował w remont samochodów i bieżące wydatki. W rozwój warsztatu również, ale sprzęt jest drogi, więc szło wszystko bardzo powoli.

A nie może iść do pracy i zarobić na start?


@Crow7422: ()

jak kręci mu się biznes


@Jason_Stafford:

Nie kręci się, bo warsztat jest zbyt mały a obecne narzędzia, z jakich korzysta, sprawiają, że coś, co można zrobić w 10-15 minut jemu schodzi się
Ale łatwiej szukać u innych w kieszeni


@michalmi: Co wy tacy czepliwi i zbulwersowani? Wiem że to wykop, ale litości. Chcę mu pomóc. To nie żebractwo, bo przecież z takiego warsztatu ktoś skorzysta. Po co brać sobie na łeb kredyty, zwłaszcza w czasie inflacji? Tu chodzi o zwykłą pomoc. Nie chcesz, nie pomagaj. Prześlij dalej, lub też przewiń dalej, ale nie pisz, że to "szukanie w kieszeni innych", bo zrzutka nie
@michalmi: To tylko dołożenie do wkładu własnego. Koleś ma pracę, ale chciałby już pracować na swoim. Po co ma czekać?

a właściciel warsztatu będzie miał gdzieś pomoc tym, co mi dołożyli do biznesu.


@Jason_Stafford: Typowy wykop jest typowy :) Wszystko na "nie". Bo oleje, bo będzie miał gdzieś, bo się wypnie, bo to, bo tamto. Nie wszyscy ludzie są egoistami. Tak naprawdę to on się wstydził w ogóle prosić o
@AstraLavistA_Baby: napisze tylko, ze zebranie na wykopie to bardzo zly pomysl biorac pod uwage idiotyczne argumenty, jakimi sie poslugujesz.
Wiecej zaszkodzisz niz pomozesz. Inaczej bylo by gdybys jak normalny czlowiek poprosil o skorzystanie z uslug kolegi co przyczynilo by sie do rozwoju. Takie akcje na wykopie sa popiera.
Zamiast sie zapierac jak osiolek (bo masz w tym sam interes) to posluchaj @Jason_Stafford @michalmi @Crow7422 bo zle ci nie pisza.
@BillyGugu: Gdybym miał samochód to bym skorzystał. Nie zapieram się, tylko nie widzę sensu docinać. Chcę pomóc, kto zechce, również może, kto chce doradzić, to również może, jak ktoś chce tylko udostępnić, też może, bo to wszystko zależy od woli czytającego :) Jednak nazywanie tego "żebraniem" czy wyciąganiem ręki po cudze pieniądze jest na wyrost. Wiele osób korzystającej z zrzutki to często #p0lka które chcą za cudze jechać na wakacje i
@AstraLavistA_Baby: podejrzewam, że BillyGugu nie chodziło żebyś sam korzystał z usług tylko zareklamował je na wykopie. Sorry ale jak dla mnie ta "rzecz z której skorzystają inni" będzie wykorzystywana tylko przez twojego kolegę bo przecież nie będzie darczyńcom robił za darmo tylko zarabiał na tym pieniądze. BTW nikt tu nikogo nie obraża tylko sugerujemy że to nie najlepszy sposób na start działalności.
Tu chodzi o rzecz, z której skorzystają także inni.


@AstraLavistA_Baby: A co auta charytatywnie naprawia? Przecież to działalność przynosząca zyski jak każda inna, gdzie w tym szczytny cel?

W tej sytuacji nie widzę sensu, by kogoś obrażać


@AstraLavistA_Baby: Nikt nikogo nie obraża, jedynie stwierdza fakty.

Uznaliśmy, że warto zaryzykować


@AstraLavistA_Baby: Co takiego ryzykujecie? Pytam poważnie.

branie kredytu w niepewnych czasach może bardziej zaszkodzić.


@AstraLavistA_Baby: Dofinansowanie na start jest