Wpis z mikrobloga

No i skończyłem #mafia na #ps4 i jestem bardzo zadowolony. Oryginał to dla mnie najlepsza gra EVER i czekałem bardzo długo na remaster.

Podoba mi się, że gra jest bardziej "zbita", zwarta. Nie jest tak rozwleczona jak oryginał, chociaż miało to swój urok i pozwalało zapamiętać mapę tak dobrze, że później nie była potrzebna.

Technicznie jest naprawdę super - grafika, muzyka, itp.
Do tego aktorstwo - o niebo lepsze niż w oryginalnej. Historia też przeszła delikatny lifting i sprawdza się znakomicie.

No i epilog. W oryginalnej zawsze miałem wrażenie, że poszło to za szybko. Tutaj jest idealny.

Jestem mega zadowolony. Teraz remaster #maxpayne dajcie ;)

#gry
  • 12
  • Odpowiedz
@PainItBlack: Gra, która teoretycznie nie jest open-world, ma lepszy open world niż Cyberpunk 2077. Mafia: DE to kawał dobrej gry, która oczywiście ma swoje mankamenty. Mnie na przykład nie podpasowała muzyka, animacje Tommiego są według mnie jakieś takie sztywne, mechanika taranowania pojazdów to jakiś absurd. Ale ogólnie Hangar 13 mocno zyskało w moich oczach po Mafii 3, chyba sporo się nauczyli no i co najważniejsze, wyciągnęli wnioski.
  • Odpowiedz
@jombl: Na łatwym to samograj, polecam na klasycznym wtedy faktycznie stanowi wyzwanie szczególnie słynny etap z wyścigiem. Gra wydaje się krótsza od pierwowzoru, bo poucinano etapy typu dojedź na misję pół mapy, wróć z misji pół mapy a w zamian niektóre etapy są dużo bardziej rozbudowane, jest więcej strzelania np. w misji na statku która już nie jest taka trywialna jak była.
  • Odpowiedz