Wpis z mikrobloga

Po raz kolejny w TV, w jednym z tych zdebilniałych serialów typu "Co tam u sąsiada", "Ukryta prawda sąsiadów", "Dlaczego sąsiad?" itp. mówili o tym, że bohater serialu uzależnił się od - uwaga - antydepresantów! I to po krótkim stosowaniu. I brał więcej i więcej!

No #!$%@? szlag mnie trafia od rozpowszechniania takich bzdur starszym i głupim ludziom, czyli członkom naszych rodzin. Później człowiek się nie może przyznać, że takie leki bierze, bo cię zaraz oskarżą o bycie ćpunem.

Ja to w ogóle nie przyznaję się ani do leczenia, ani brania leków, bo moja rodzina to przypadek beznadziejny. Powtarzają stereotypowe teksty typu "idź pobiegaj" i podobne. I nawet kiedy tłumaczę, że to tak nie działa, to mija jakiś czas i znowu to samo. BO NA NICH TO DZIAŁA, WIĘC NA WSZYSTKICH MUSI. #!$%@?, problem rozwiązany. Że też ludzie chorzy i z problemami na to nie wpadli!!! Po prostu rób normalne rzeczy to będziesz normalny! Bo to nie jest tak, że ty masz problem, więc nie zachowujesz się normalnie, tylko masz problem dlatego, że się nie zachowujesz normalne!

Depresja od dawna i ostatnio wiecie co mi babcia mówi?
"Nie śpij tyle, bo dostaniesz depresji!"
Tak #!$%@?, przez spanie dostanę, a jak będę normalnie wstawał, to depresji nie będzie.

Już głębiej nie będę opisywał, bo można godzinami, a i tak nic z tego nie wynika, bo ludzie są głupi i nie przyjmują nowej informacji na dłużej niż 5 minut. Ale trzeba się wyżalić czasem.

#depresja #przegryw #ukrytaprawda #dlaczegoja #gorzkiezale #jadlowstret
  • 8
@srogie_ciasteczko: Dlatego ja nikomu nie mówię o swojej chorobie, nie warto tłumaczyć bo i tak zawsze usłyszysz, że będzie dobrze, aktywność fizyczna albo witaminka D Cię wyleczy,no kur*a remedium na wszystko( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkoda, że wiedza wśród społeczeństwa na temat nie tylko depresji ale i innych chorób/zaburzeń psychicznych jest tak mała. Chodzisz do psychiatry,bierzesz leki? To znaczy,że jesteś świrem! Wiele razy spotykałam się z taką opinią