Wpis z mikrobloga

W tej całej dyskusji o tych wielkich przebrzydłych prywatnych firmach wyrosłych na internecie łasych o te całe nasze osobiste dane i inwigilujące użytkowników śmieszy mnie jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Że ludzie, którzy tak twierdzą często-gęsto jakby wygodnie zdają się nie dostrzegać tego ile całkiem nieanonimowych danych gromadzi o samych obywatelach i mieszkańcach #knaga taki rząd i instytucje działające w jego imieniu. ||

I to w sposób całkowicie zabroniony przez RODO "maluczkim" prywaciarzom, niezależnie od woli i wiedzy samego inwigilowanego. Właściwie uniemożliwiając sprostowanie czy usunięcie informacji nawet jak już się zdezaktualizują czy przestaną być potrzebne. Po prostu nieprzebrana czarna skrzynka na wyłączność z utajnionym obiegiem. ()

A taka (mimo wszystko bardziej transparetna i mniej usankcjonowana na uprzywilejowanej pozycji) prywatna firma IT przez swoje programy zbierające o mnie informacje to może mi zaoferować zniżkę, dopasowaną promocję czy w najgorszym przypadku zalać reklamami. ¯\(ツ)_/¯

A już taki #kapitanpanstwo może na podstawie gromadzonych informacji mnie w biały dzień okraść, prześladować rodzinę i współpracowników, mieć pod byle pretekstem pełny wgląd w konta i korespondencję, szkalować w oficjalnych przekazach do mediów i inne podobne niegodziwości czynić "z urzędu". ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może mnie też przez swoich szturmowych zbrojnych faszystów w mundurach uprowadzić z siłowym najściem, wywieźć gdzieś na podstawie nakazu od działającego w imieniu rządząco-stanowiących kacyków czy szukać haków, przetrzepywać i zastraszać gdy sam będę skuty "na dołku". ()

Ci którzy rozwiązania problemów infogigantów szukają w legalnym umacnianiu pozycji państwa sprawiają wrażenie pożytecznych proetatystycznych lemingów. Idioci nie dostrzegający tego, że chcą
leczyć_ zapalenie jelit cholerą.

#przemyslenia #niepopularnaopinia #takaprawda #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekaznarodowcow #panstwozdykty #postkomunistycznepanstwomafijne #podlazmiana #libertarianizm #libertarianie #akap #anarchokapitalizm #anarchizm #wolnosc #zoltasila #socialmedia #inwigilacja #prywatnosc #bekazlewactwa
wygolonylibek-97 - W tej całej dyskusji o tych wielkich przebrzydłych prywatnych firm...

źródło: comment_1610393796xoOz2r1uywkdXrVYg598vM.jpg

Pobierz
  • 1