Wpis z mikrobloga

@RobertSzustkowski: Trzeba przyznać, że w tym roku Polacy znakomicie radzą sobie na Rajdzie Dakar. Przed nami decydujące etapy. Aron Domżała w czołówce klasyfikacji generalnej, Przygoński goni Peterhansela, Prokop wysoko! Niestety, Maciej Giemza miał niezłego pecha. Wrzucam też znalezisko z aktualnymi newsami z trasy.
#dakar #swiat #polska #ciekawostki #sport #motoryzacja
RobertSzustkowski - @RobertSzustkowski: Trzeba przyznać, że w tym roku Polacy znakomi...

źródło: comment_1610468466TV6HECBFKiKKN62euN3Qrx.jpg

Pobierz
  • 7
Może wyjdę na malkontenta, ale stonuję ten pozytywny wydźwięk. Zgodzę się, że Domżała jest w czołówce i tu bez zaskoczenia, bo już w poprzednich latach pokazywał, że jest szybki. Dla mnie dużą niespodzianką jest tempo debiutantów na Dakarze - Michała i Marka Goczałów. Byłem przekonany, że będą chcieli dotrzeć tylko do mety, a tu takie wyniki. Fajnie. Na pewno znaczącą rolę w tym odgrywa wybór bardzo dobrych pilotów w postaci Szymona Gospodarczyka
@indyczek88: stonuje też twoją krytykę odnośnie Kuby Przygońskiego. Ile faktycznie nie goni Francuza tak Jakub miał do niedawna bardzo pewne 4 miejsce. Dopiero teraz dużo stracił na etapie. Mimo to 4 miejsce w samochodach to kapitalna sprawa.
BTW nikt nie wspomina o quadach gdzie idze pechowo. 6 Wiśniewskiego w generalce obecnie to dobry wynik ale szkoda tych licznych problemów sprzętowych bo mógł walczyć o top 4 nawet.
Walka jeszcze trwa. Nawet jutro może się wiele wydarzyć. Może to nie zabrzmi dobrze, ale trzeba też liczyć na błędy rywali. A na Dakarze błędy popełnia każdy - serio.
Dla mnie ważne jest, że Polacy od lat mocno pokazują się w tej imprezie. W tym roku też wstydu nie ma - chociaż reprezentację mamy okrojoną
Z pewnością organizatorzy wiedzą, że Polska jest też krajem/rynkiem, gdzie Dakar cieszy się większą popularnością niż gdzie