Wpis z mikrobloga

To pytanie jest trochę skrzywione, bo dużo się zmieniło na świecie w ciągu ostatnich 30 lat. Jakbym miał wybierać między np. Wietnamem dzisiaj, a USA 30 lat temu, no to wolę jednak Wietnam dzisiaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gaku745:

Może dlatego, że kraje się rozwijają (co dziwne komunistyczne gorzej, albo się zwijają jak PRL i ZSRR)

Więc wolisz np USA lat 70 czy ZSRR lat 70 jako
. Patrzyłem na kompas


@KakaowyTaboret: Na kompas ? Co ? Masz na myśli mapę ? Bo nawet wtedy to nie ma sensu

A co nie jest cherry pckingiem? Już nawet brałem krajecktore zostały podzielone na pół:-) masz lepsze przykłady? A Chiny sobie radzą lepiej od wprowadzenia reform wolnorynkowych xDDD i nadal nie są lepszym.miejscem do życia A rośnie tam zamordyzm


@KakaowyTaboret: Korea północna przez długi czas była lepsza gospodarczo niż
@suluf Tak na kompas w tel ;)


@KakaowyTaboret: gps ?

Czyli długookresowe to głod bieda A w ZSRR zylo się lepiej nie na Zachodzie xD nawet w latach 70 masz rację


@KakaowyTaboret: dobra widze że nie umiesz czytać. Nigdzie nie napisałem że w zsrr żyło się lepiej niż na zachodzie. Ale w szczytowym okresie zsrr gdy ich gospodarka była najmocniejsza to raczej robotnik wiele gorzej się nie miał. Wspaniałe życie
@suluf miał wiele gorzej i może porównaj że szczytem USA.

Więc wolisz np USA lat 70 czy ZSRR lat 70


@KakaowyTaboret: Ciekawe kto napisał o latach 70tych ( ͡° ͜ʖ ͡°). Najśmieszniejsze że do porównania wpisałeś PRL lat 80 czyli lata zapaści gospodarczej, mogłeś równie dobrze też użyć lat 80 dla Zsrr bo oni wtedy też kiepsko przędli.

Nie. Kompas w tel testowałem:-)


@KakaowyTaboret: I kompas
@KakaowyTaboret: co ma kompas do granic kraju ? I ty chyba dalej nie rozumiesz co znaczy kompas ;)

@suluf więc wybierze lata 60 70 lub 80 obojętnie możesz nawet 2020.


@KakaowyTaboret: no może być ciężko porównywać USA do ZSRR w roku 2020. Sam uprawiasz cherry picking to jeszcze masz potem problem z własnymi przykładami