Wpis z mikrobloga

Dziś na śniadanie zjadłam 4 plastry boczku smażonego na suchej patelni, na tym co zostało usmażyłam 2 jajka. Jako dodatek zrobiłam sałatkę: sałata lodowa, pomidor malinowy, ogórek zielony, papryka czerwona, trochę oleju, pieprz i sól do smaku. Jajka też posoliłam.
Nie czuję się pojedzona, chciałabym coś jeszcze zjeść :/ Za mało boczku? Albo kupić lepiej kawał i samemu odkrajać?
Co zazwyczaj jecie na śniadanie?
#keto
  • 25
Czemu więcej sałaty zielonej?


@Neko-chan51: Debil, na czarnąlistę go. Tu siedzi masa głąbów celowo źle doradzających, bo z jakiegoś powody ubzdurali sobie, ze keto jest zabawne i trzeba uprzykrzać ludziom życie.
Czemu więcej sałaty zielonej?


@Neko-chan51: @luk04330:

Żeby się zapchać. Nie koniecznie sałaty, ale po prostu zielonych warzyw. Mają niewiele węglowodanów i w ogóle kalorii, a zapełniają brzuch swoją objętością. Nie można też pominąć bogactwa witamin i minerałów. No i są po prostu smaczne. Ja staram się jeść szpinak, brukselkę, brokuły, zieloną fasolkę, kalafior, ogórki kiszone i zielone, kapustę kiszoną, cukinie, bakłażan, sałate, paprykę i pomidory, oliwki, awokado... póki te warzywa
@ElCiesiel: Moim zdaniem brakuje przed wszystkim tłuszczu i białka i jak ich jest pod dostatkiem to nie trzeba niczego zapychać. Co to jest 4 plastry boczku i dwa jajka? Gdyby tego było więcej to wystąpiłoby naturlanie uczucie sytości a nie jakieś zapychanie sałatą. Owszem minerały z zieleniny są super ale tutaj jest inny problem niż ich brak
@Neko-chan51:
@luk04330: pewnie masz racje, ale nie wiem ile @Neko-chan51 waży i jakie ma zapotrzebowanie kaloryczne, a kobiety generalnie mają mniejsze, więc dokładając tłuszczu mogłaby łatwo przekroczyć, a zielone warzywa zapchają i nie zaszkodzą. Ja ważąc koło 75kg na luzie najadam się trzema jajami na 6 plasterkach boczku z dodatkiem warzyw. 700kcal to uważam, że całkiem niezłe śniadanko.
ElCiesiel - @luk04330: pewnie masz racje, ale nie wiem ile @Neko-chan51 waży i jakie ...

źródło: comment_1610714442XV61R50sITkCH2NVWidCzk.jpg

Pobierz
zapchają


@ElCiesiel: Będę cały czas czepiał się tego zapychania. Modelki zapychają się wacikami a na keto powinieneś mieć uczycie sytości wynikające z tłuszczu i białka a warzywa jako dodatek - źródło minerałów i witamin.
Tak czy inaczej poczekajmy aż OPka policzy makro i wtedy zobaczymy.
@Neko-chan51:
@Neko-chan51: wołaj jak chcesz, luz. A policzyć zawsze można: jeśli pamiętasz że zjadłaś pół pomidora, to po prostu wpisz w apkę/tabelkę na oko. To nie jest istotne czy tego pomidora było 70g, 64g czy 78g, bo i tak granica błędu w takim liczeniu jest spora, a pomidor pomidorowi nie równy. Wystarczy wiedzieć, że standardowy pomidor wazy pewnie ze 150g i policzyć to +/-. Gorzej z boczkiem, bo są tłustsze i chudsze