Wpis z mikrobloga

@Gaku745: Kołchozy w ZSRR to był jeden z elementów system niewolnictwa w XX wieku. Poczytaj coś więcej bo coraz bardziej tracisz w moich oczach jako osoba, która teoretycznie ma coś do powiedzenia. Z tym jak to działało na prawdę ciężko dyskutować, a na zakłamywanie historii mam alergię.

Btw. mój dziadek pochodził ze Wschodu i conieco był mi w stanie opowiedzieć o tym jak to wyglądało w praktyce.
A teraz ja muszę
@WypadlemZKajaka: po prostu komunizm w ujęciu marksistowskim jest najpopularniejszy, więc zakładam, że ten mem o nim traktuje xD Może jakieś odmiany XIX wiecznego komunizmu utopijnego zakładały absolutną równość, ale 1. mało o nich wiem 2. ich popularność jest znikoma, więc raczej nie ich dotyczy mem.

Jeśli mem dotyczy komunizmu marksistowskiego, to jest chochołem. Jeśli jakiegoś innego, który zakłada bezwzględną równość, to pewnie większość osób, które wyśmiewa, nie żyje.

jedni chcieli, inni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shatter: teraz kraj jest zadłużony dużo bardziej niż za PRL-u więc nie wiem o co ci chodzi

w murowanych domach, w lepszym stanie niż krzywe bloki

lol

normalne zakłady były nieopłacalne

polecam filmik
@Formbi: nie mordeczko, nie myli się. Tobie za to myli się najbardziej zbrodniczy system w historii ludzkości z wolnością i dobrobytem. Nie widzę dalszego sensu prowadzenia rozmowy z kimś kto zakłamuje rzeczywistość. Nie ważne jak bardzo jesteś przekonany co do swoich przekonać to nie wpłyną one na fakty. Kiedyś może do tego dojdziesz (albo i nie)
@Formbi: XDDDDDDDD
1. podawanie wikipedii jako źródła wiedzy historycznej. Teraz to się popisałeś. Jeśli Ty swoją wiedzę czerpiesz z wikipedii to powodzenia, wg wikipedii wasz bożek Nelson Mandela walczył o prawa człowieka, tak samo pewnie za jakiś czas Grzegorz Floryda będzie uznawany za filantropa, bojownika o wolność i co tam jeszcze lewaczki wymyślą XDD
2. Nawet w wikipedii jest napisane "formalnie rolnicza spółdzielnia". Formalnie to miała być spółdzielnia ale wyszło tak
@Formbi: PS Czekałem, aż podasz link do wikipedii XDDD a kilka komentarzy wcześniej "no czyli wam się myli z łagrami, wielcy historycy xDDD". Wielki historyk, który wiedzę czerpię z wikipedii i nie potrafi rozróżnić spółdzielni od kołhozu
@Formbi: pierwsza pozycja naukowa z brzegu, np A.Borowski. Spółdzielcze i państwowe gospodarstwa rolne jako
instytucje totalne

Proceskolektywizacji przyspieszono w styczniu 1930, głównie w regionach o dużym poziomie

produkcji zbożowej, stosując masowy terror wymierzony zwłaszcza w silnych ekonomicznie

bogatych chłopów określanych jako tzw. kułacy. Terror został następnie skierowany również

w małorolnych i średniorolnych chłopów, których wraz z rodzinami wysyłano do łagrów lub

deportowano na Syberię


Jedyne co kołchozy miały wspolnego z jakąkolwiek
@Formbi: : posiadanie ziemi rolnej i prowadzenie prywatnej działalności rolnej to podpieprzanie jedzenia? Kolejny swietny cytaj z tej pozycji naukowej:

Od tradycyjnych spółdzielni funkcjonujących w innych krajach kołchozy różnią się

tym, że wspólnota nie ma prawa się rozwiązać i żaden jej członek nie ma prawa z uczestnictwa

w niej zrezygnować.


Fajne te spółdzielnie, takie dobrowolne i korzystne dla członków XD Nie odpisuj na ten komentarz proszę, znowu jebniesz fikołka logicznego i