Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 582
Dajcie no plusa na pocieszenie, bo juz jestem w stanie niemal agonalnym :(

Od lipca zeszlego roku cale swoje życie podporzadkowalam jednemu - nauce na egzamin wstępny do Kssip (dla niezorientowanych - krajowa szkola sadownictwa i prokuratury), marzac o tym, by w przyszłości wykonywać zawód sedziego sadu powszechnego.

Egzamin mial odbyć się w listopadzie, ze względu na koronawirusa został przesuniety na 20 stycznia.
Pracujac na niemal cały etat, przez 6.5 miesiaca uczylam sie po ok. 5-6-7h dziennie. Mialam jedna przerwe 7 dni na urlop we wrzesniu, poza tym nie było przebacz. Nauka w swieta (na stole barszcz z torebki i pierogi z paczki bo nie bylo czasu na przygotowania), w sylwestra, w weekendy, po pracy. Nie przeczytalam w tym czasie zadnej ksiazki, nie obejrzalam zadnego filmu, serial 8 odcinkow po 50minut męczyłam niemal miesiąc.

Jestem naprawdę wykonczona. Siedze nad tymi papierami na 2 dni przed egzaminem mam wrazenie, ze to wszystko na nic bo testy probne ida srednio, nastawienie do dupy i ogolnie zycie nie ma sensu. Niby moge startowac do 35rz, ale nie wiem czy chce kolejny raz przeżywać ten koszmar.

Materiał to 32 akty prawne, po wydrukowaniu ok. 3.5k stron A4, egzamin w formie szczegółowego testu zamknietego na 150 punktów z progiem wejscia w okolicy 130 poprawnych.

#gorzkiezale #nauka #prawo #studia #depresja
  • 230
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Lucider5: to jest konkurs na obie aplikacje jednoczesnie. Jest 1772 kandydatow na lacznie 200 miejsc sedziowskich i 80 prokurstorskich.

Osoby zakwalifikowane (te 280 z najwyzszym wynikiem) beda decydowaly o rodzaju aplikacji po kolei, liczac od najwyzszego wyniku.

Konkurs jest dwuetapowy, pierwszy to test, drugi to prace pisemne.
Do drugiego etapu przechodzi 2x wiecej osob niz jest miejsc i na tej podstawie ustalany jest prog co roku inny. Rok temu byl prog
@Ogar_Ogar: no spoko, po prostu myślałem że jak ktoś jest na tyle obeznany że na 150 pytań odpowiada na 130 to podobny % powinien mieć z pracy pisemnej. Zresztą skoro to średnia to nie ma chyba co się spinać, bo przecież większość będzie miała podobny wynik, także wystarczy być w tej lepszej połowie, dobrze rozumiem? Bo przecież jak sie już dostało do 2 etapu to test trzeba mieć dobrze napisany. Btw