Wpis z mikrobloga

Osobiście uważam że rowerową patologie trzeba przepędzić z dróg - chcą się w zimę zabić, OK ale wypad na chodniki.


@Singularity00:
Chodnik jest dla pieszy a rower to pojazd. Więc spokojnie może jechać po jezdni. Jak nie ma sensownej DDPiR lub DDR Nie każdy jest takim cieniasem jak ty.
Nie mam się czego bać na jezdni, przecież kierowcy mają OC, PJ, badania, tablice ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Więc chop rowerem na jezdnie, bo mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A każdego dzbana za kierownica który stworzy na mnie zagrożenie w ruchu, chętnie zgłoszę dzięki nagraniu z kamery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
może nie zabrania wprost, ale warto mieć na względzie tę część przepisów KC nt. odszkodowań, która mówi o przyczynieniu się poszkodowanego do powstania szkody (to np. w kontekście warunków eksploatacji opon). Na przepisy warto patrzeć systemowo a nie wybierać sobie te, które nam akurat pasują.

@barystoteles Rowerem można jeździć w zimie po jezdni i tyle. Można więc jeżdżę.
zazwyczaj u takich ludzi występuje tzw. bieda umysłowa i bieda finansowa. Umysłowa, bo chłop zimą, często przy minusowej temperaturze, gdzie pada śnieg, jezdnia jest oblodzona lub po prostu śliska przez topniejący i rozbijany śnieg, a do tego często węższa niż normalnie, bo wcześniej przejechał pług odśnieżający i usypał po bokach zwały tego śniegu i taki chłop swoim rowerkiem z Biedronki za 450zl #!$%@? w tą śnieżyce,


O uwaga bogaty Pan jedzie samochodem,
Rowerem można jeździć w zimie po jezdni i tyle. Można więc jeżdżę.


@reddin: można, z zastrzeżeniem konsekwencji jakie może za sobą nieść niedostosowanie warunków do środka transportu. Jeśli jakiś rowerzysta wpadnie pod koła autobusu czy tramwaju bo jechał na szosowych oponach to nie można będzie mieć pretensji, że kierowca będzie się tym argumentem bronić ¯\_(ツ)_/¯
szkoda, że rowerzyści mogą nie mieć prawa jazdy, badań, tablic i OC.


@terr0r_dr0ne: A w jakim kraju tego wymagają? Oraz nic dziwnego, skoro za większość wypadków z pieszymi i rowerzystami ponoszą kierowcy samochodów. ¯\_(ツ)_/¯
Zawsze możemy być pionierami w uregulowaniu tych kwestii.


@terr0r_dr0ne: Tej kwestii z idiotami za kierownicą samochodów co są głównymi sprawcami wypadków z pieszymi i rowerzystami?

Możesz sobie swoje mokre sny włożyć między bajki, Konwencja Wiedeńska i tyle w temacie.
jak niedługo będzie zrzutka na pomagam.pl dla rowerzysty który miał wypadek zima, na rowerze, na publicznej drodze to trochę śmiechne i nie niej mi tego za złe ok?

Może jeszcze kolara na 25-28mm kolach będziesz jeździł? xD


@4191727801: Ilu już było takich wieszczów i wróżek jak ty. Nie mam kolarzówki, mam rowery miejskie i MTB. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: comment_1611051668iGbGrStzSqRgttoJAJR1mb.jpg
Kierowcy pojazdów spalinowych i rowerzyści poruszają się po tych samych drogach, w tych samych warunkach i, w większości, na tych samych zasadach. Nie widzę powodu, dla którego rowerzysta ma być zwolniony z obowiązków, które ciążą na kierujących innymi pojazdami.

Widzę powody dla uprzywilejowania rowerzysty w PoRD, ale zwolnienie tej grupy z pewnych wymagań stosowanych wobec innych uczestników ruchu jest moim zdaniem co najmniej nieodpowiednie.


Łatwość dostępu do środka transportu, cena środka transportu
jesteś dzbanem, któremu nagle zabrakło argumentów do rozmowy, a patrząc na twoje odpowiedzi to pewnie jeszcze szczylem z mlekiem pod nosem, więcej tych XDDDD, najlepiej co zdanie, będziesz zabawniejszy.


@TechnoYoda: Powiedział koleś co musi pisać bajki bo ma tak słabe argumenty, że musi zmyślonego sojusznika wymyślać xDD nie zesraj się.
Jaki przepis zabrania jazdy motocyklem w zimę. Żaden nie? To dlaczego w zimę przy oblodzonych drogach nie widać na nich motocyklistów?


@EN7MxSt7pdPB: Ale uważałeś na fizyce? Wiesz ile waży motocykl i z jaką prędkością może się poruszać? Czy jednak spałeś na fizyce?
To oświeć mnie jakie podatki płacisz na drogi.


@mapixxx: A nie masz dostępu do internetu? Płacę kilka i co teraz? Może czas byś się dokształcił, nim puścisz kolejną bzdurę?
Natomiast nie widzę powodu, dla którego do prowadzenia pojazdu jakim jest rower jest mniej wymogów formalnych. A nawet jeśli są, to nikt ich nie egzekwuje.


@terr0r_dr0ne: Bo rowerzyści nie stanowią zagrożenia, stanowią je kierowcy przez masę pojazdu oraz nieodpowiedzialne zachowanie wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. A rower ma być łatwym i dostępnym tanim środkiem transportu. Prawo jazdy to nie przywileje, ale głównie obowiązki.