Wpis z mikrobloga

Mam rozkmine i liczę na pomoc Mirków z tagu #nieruchomosci i #budowadomu, a konkretnie dotyczy on #klimatyzacja w domu jednorodzinnym.

Rozkminiam jak to rozegrać i jakie są "standardy". Dom będzie piętrowy. Początkowo planowałem klimatyzacje typu split na salon (parter) i sypialnie (pietro). Teraz zacząłem się zastanawiać że w sumie skoro planuje swoje biuro na piętrze to również i tam by się klima przydała.

Problem w tym, że klima na 3 pomieszczenia to już koszta ponad 10k ( ͡° ʖ̯ ͡°) Więc opcje są trzy:
1. Klima w każdym pomieszczeniu - wyjdzie wysoka kwota
2. Odpuścić klime w salonie
3. Zrobić klime w salonie i na piętrze w przedpokoju (regulacja poprzez zamykanie drzwi do innych pomieszczeń).

Miał ktoś takie dylematy?
  • 10
@excelfinance:
1. multisplit: salon jedn wew. ( jak w split ) + góra kanałowo
2. wszystko kanałowo ( najtaniej )
3. wszystko multisplit ( najlepiej )

:D to są możliwości

Najlepszym wyjściem jest MULTISPLI na każde pomieszczenie oddzielnie, nie żałuj teraz kasy, bo potem będziesz żałował że nie działa, że gorąco.

Przechodziłem przez to, też domek, też klima, rozmawiałem z jednym fachowcem i 3 instalatorami.

Jak krucho z kasą chyba 1.
@excelfinance Ja wlaśnie robię opcje nr 3 bo cebula mocno. Cały dwie osobne jednostki 1 klima na salon i druga na piętrze przy schodach tak że nawiew będzie albo do pokoi na górze albo w dół tak że może sięgnie do gabinetu :D. Bo nie robię gabinetu u góry tylko na dole. Sąsiad ma podobne rozwiązanie i mu to nawet działa. Kwestia też jak dobrze masz zaizolowany dom.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@excelfinance: ciekawe, bardzo podobne pytanie było ostatnio na grupie klimatyzacyjnej hmm. Tylko dwie opcje, kanałowka lub multi, wadą kanałowki jest jedną nastawa temp. na pomieszczenia.