Wpis z mikrobloga

@SPRAWDZANIE_IP: Trochę, zależy od rodzaju. Te akurat mięta limonka i standardowo jak to yerba lekko dymem zalatuje.

Ten konkretny „kubek” to tzw Matero a to konkretne sygnowane pieczęcią Wojciecha Cejrowskiego. Z tego co pamietam to około 80 zł ale można znaleźć tańsze a od biedy to nawet ze szklanki pic lub plastikowego kubka ale wtedy nie jest tak elegancko i nie pachnie drewnem tekowowym z którego w środku jest wykonane (
FeyNiX - @SPRAWDZANIE_IP: Trochę, zależy od rodzaju. Te akurat mięta limonka i standa...

źródło: comment_1611178045V1RCBwPGH5U1yy2SkmPP8j.jpg

Pobierz
@bartol_wwa: Co do temperatury to niska może być ale przy wysokiej gdy się sparzy yerbe smakuje jak błoto z kałuży zmieszane z drewnem kominkowym.

Ja mam cyfrowy termometr z laserem to sprawdzam tylko na początku po zalaniu czy nie za gorąca żeby nie sparzyć sobie ryja bo z bombili inaczej się pije niż zwykła herbatę
@FeyNiX: Miałem palo santo i daje ono jakiś tam zapach specyficzny. czy wpływa na smak? różne są opinie. moim zdaniem jeśli tak, to jakoś nieznacznie.
Jedynie temp się zgadza, byle było poniżej 80 stopni i tyle. cała reszta zabawy jest zbędna ;)
@SPRAWDZANIE_IP: Ja do tego nic nie mam, szanuje go za promowanie picia yerby i to najlepszej odmiany w najlepszy sposób oraz zamiłowania do podróżowania a resztę poglądów mam w dupie bo polityka mnie nie interesuje i także mieszkam za granica a do PL nawet nie przyjeżdżam