Wpis z mikrobloga

@chemik_kieszyk tytuł to znaczy? jestem osobą nie pracującą i nie zarejestrowaną w PUP, a pracowałem w Niemczech i przyjechałem do kraju i nie podjąłem żadnej pracy
@itec: jest obowiązek jeśli powstanie zdarzenie to powodujące, np. zatrudnienie. Jeśli np. nie masz pracy, nie jesteś zgłoszony jako bezrobotny itd. to nie masz obowiązku sam tego prywatnie opłacać, ale wtedy np. zapłacisz za wizytę w szpitalu czy będziesz miał mniejszą emeryturę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@itec: teoretycznie obowiązku nie ma, gorzej jak będziesz miał potrzebę skorzystać z lekarza na nfz albo szpitala, wtedy albo płacisz z własnej kieszeni, albo zapisujesz się do dobrowolnego ubezpieczenia płacąc jakieś dantejskie kwoty za okres, w którym nie byłeś ubezpieczony, ale umówmy się, w piwnicy nogi raczej nie złamiesz a za kanałowe i tak pójdziesz i prywatnie zapłacisz, bo na nfz to Ci jedynie wyrwą.
źródło: comment_1611220009xDUEUZEeH6MAFBNeRqcoIl.jpg
@itec: Nikt ci nie potrafi odpowiedzieć wprost: nie ma obowiązku!

Gdybyś chciał to możesz się zarejestrować jako bezrobotny ale to nakłada na ciebie obowiązki pewnie podjęcia pracy gdy zaproponują. Możesz samodzielnie coś tam opłacać w ZUS albo zarejestrować się z DG w ZUS, jako domownik w KRUS itp.

Ale obowiązku nie ma! Takich duchów w Polsce są dosłownie miliony i to pokazała ostatnia próba organizacji wyborów korespondencyjnych.