Wpis z mikrobloga

Siady dziś całkiem przyjemnie weszły, 210 kg, RPE dość niskie.
Oby tylko za tydzień nie było nagłego osłabienia.
140 kg wyciskam sobie treningowo bez wchodzenia w wysokie RPE, ciągi >200 też są bardzo lekkie. Ogólnie jest dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chociaż 2 dni temu się przewróciłem na lodzie i już myślałem, że koniec kariery, do dziś mnie boli krzyż xdd
#mikrokoksy #latajacydywan
  • 18
@bdm_bq: Tak. Kiedyś miałem problemy z siadami tzn. odczuwałem mocno low bar na rękach, bicepsach, barkach, a przynajmniej myślę, że to przez siad. Paradoksalnie zacząłem chwytać trochę węziej (środkowy palec na pierścieniach), owijam nadgarstki znacznie mocniej (z całej siły, jak przy wyciskaniu), ale jednocześnie pozwalam im mocniej pracować (tzn. wyginać się), bo łapię gryf bardziej w palcach niż w dłoniach i teraz nie ma żadnego problemu. Nadgarstki są jedynie "zmęczone" po
@DywanTv

Ruska szkoła, uważaj na wear&tear ( ͡º ͜ʖ͡º)

Z nadgarstkami zauważyłem podobną rzecz u siebie. Jak daje im się odginać i złapie wąsko, to o bólu zapominam, podobnie z łokciem który czasem lubił boleć po ciężkim lb. Teraz full focus idzie na plecy, nawet udało się trochę opuścić co myślałem że jest już nie do zrobienia, ale trzyma fajnie.
@bdm_bq: Ja zauważyłem też, że jak jakiś czas temu zacząłem częściej siadać to kolana bardzo zmęczone były. Nie bolały, ale było takie uczucie jak np. po całym dniu w górach. Teraz już nie ma, może ciało się jakoś przyzwyczaja.
@DywanTv
Adaptacja do wzorca i pewnie trochę się obudowales, wzmocniłes ścięgna etc. Chociaż moim zdaniem częstotliwość jest najcięższym parametrem do manipulowania w planie i najłatwiej tu coś #!$%@?ć
@bdm_bq: Dlatego każda sesja jest raczej z niską intensywnością. Ja na siady reaguję bardzo dobrze. Nie męczą mnie w ogóle, mogę siadać bardzo często. Ani prostownik, ani poślad, góra pleców, ani biodra wszystko jak nowe jest na drugi dzień, oprócz czwórek xD Pewnie dlatego mam je takie spore. Za to z ciągami bywa różnie. Szczególnie dawniej, jak pozycję miałem znacznie gorszą, po 1 treningu ciągów z top serią w stylu 3@8
@Hloow: Nie sądzę, żeby u mnie to był poważny problem. Jeśli jednak ktoś siada bardzo "z biodra" to występowanie takiego czegoś może się łatwo przerodzić w good morning squat, a to bywa niepożądane. Wszystko zależy od przypadku.