•  

  182 + 1 = 183

  Tytuł: Lhotse'89. Ostatnia wyprawa Jerzego Kukuczki
  Autor: Dariusz Piętak, Elżbieta Piętak
  Gatunek: literatura górska, pamiętnik
  ISBN: 9788380535152
  Ocena: ★★★★☆☆☆☆☆☆

  Lhotse '89 to książka będąca relacją, a w zasadzie pamiętnikiem autorki, ze słynnej wyprawy Jerzego Kukuczki na południową ścianę tytułowej góry, uznawaną wówczas za jedno z największych wyzwań himalaizmu. Niestety nie została ona zapamiętana z powodu wybitnego przejścia, lecz z powodu śmierci jej lidera i jednego z najlepszych himalaistów w historii.
  Co do samej książki mam bardzo mieszane uczucia. Jedną z jej niewątpliwych zalet są ilustracje przedstawiające nie tylko piękne panoramy, ale też dokumenty, strony z pamiętnika, czy ogólny przebieg wyprawy. Z drugiej strony książka jest dosyć uboga w wartościowe treści z punktu widzenia osoby zainteresowanej wspinaczką, czyli jakby na to nie patrzeć istotą samej wyprawy. Zamiast tego możemy dowiedzieć się jak wyglądała kariera dziennikarska autorki, co jadła ona na śniadanie, jak to krzyczała myjąc włosy i wiele, wiele innych raczej mniej niż bardziej związanych z wyprawą wypełniaczy.
  Samego Jerzego Kukuczki jest tutaj bardzo mało, zdecydowanie zbyt mało. W zasadzie pojawia się tylko wtedy jak wychodzi w górę, je obiad, udziela jakiegoś wywiadu no i oczywiście jak ginie na końcu.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem

  źródło: 765839-352x500.jpg

  Gorące dyskusje ostatnie 12h