•  

  201 + 1 = 202

  Tytuł: Poklatkowa rewolucja
  Autor: Peter Watts
  Gatunek: SF
  Ocena: ★★★☆☆☆☆☆☆☆

  Czego się spodziewałem zabierając za tę książkę, jako ktoś, kto (poza Zajdlem) SF nie lubi? Nie wiem. Ale nie znalazłem w "Poklatkowych rewolucjach" nic, co do tego gatunku by mnie przekonało.

  Do przeczytania zachęcił mnie fragment opisu użytkownika @PrzetunelowanyElektron, który pisze :

  stwierdzam, że chłop musi mieć duszę czarną jak węgiel.
  ale wcześniej w tym wpisie pada:

  Peter Watts.. oj drogi Peter się nie pierdoli w smarowanie lubrykantem, czy okrywanie Cię różowym kocykiem gdy położysz się z jego książką.
  co powinienem był potraktować jako ostrzeżenie, a nie zachętę. Bo ja chyba nie lubię bez kocyka i lubryknatu.

  O samej książce więcej niż w linkowanym wpisie nie ma sensu pisać, bo wszystko, co tam jest napisane, to jest prawda. Tylko mój odbiór jest inny.

  Za to kilka szczegółów, które mi się podobały:
  - sam polski tytuł - moim zdaniem jest świetny, w dwóch słowach całkowicie oddaje o czym jest książka;
  - słowo "mięsuchy" - wie ktoś może, jak to było w oryginale?; "fleshers"? - ja bym chyba tak tłumaczył, gdybym przekładał ten tekst w drugą stronę;
  - postać Viktora Heinwalda i jego motywacja -

  pokaż spoiler to ten, który zdradził(?) współspiskowców w zamian za obietnicę możliwości zobaczenia śmierci cieplnej wszechświata.


  Podsumowując - pomysł bardzo mnie zaciekawił - nie wiem, czy w świecie SF jest oryginalny, czy nie, ale samo wykonanie mnie przerosło i wymęczyło, głównie chyba ze względu na moje zupełnie inne czytelnicze preferencje.

  Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

  #bookmeter

  EDIT: Dotarłem do ukrytej treści, ale po przeczytaniu tak ~1/4 sobie odpuściłem.

  źródło: cdn-lubimyczytac.pl

  +: L..............4, BrakPomysluNaNick +8 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Zauważyłem, że w polandii ludzie jadąc nie umieją trzymać prędkości. Póki nie miałem tempomatu to tego nie czułem ale teraz wbijam na autobahn, prawy pas 120 cyk set i se jadę - wyjebane na świat. Jak jedzie tir to gasze tempomat, daje łogień, wyprzedze szybko, wracam na prawy i dalej się wlekę 120.

  A potem ktoś mnie wyprzedza, zapierdala 160 czy coś, ginie na horyzoncie a po kilku km znowu go widzę i muszę go wyprzedzać bo mu się odmieniło i teraz jedzie 110 xD

  #motoryzacja #polskiedrogi
  pokaż całość

  odpowiedzi (117)

 • avatar

  Jest i komentarz eksperta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #warszawa

  odpowiedzi (19)

 • avatar

  Elo Mirki,
  Ostatni post w tym temacie, zebyscie wiedzieli, ze wszystko gituwa (niektorzy mysla, ze Pan Krzysztof nie umie wejsc na swoja zrzutke, inni, ze nie ma dostepu do internetu xD. Sa tez tacy, ktorzy tak jak wspomniala @ismenka oczekuja jakiejs reakcji od niego czy coś xD)
  Tak wiec macie wszyscy podziękowania od Pana Krzysztofa, ja tez Wam dziekuje, bo to byla swietna akcja, ktora udalo sie dzieki swietnym ludziom z tego portalu. Pozdro i z fartem mordy xD
  #pomagajzwykopem #charytatywnie #wykopefekt #szydelkowanie #rekodzielo #alezajebiscie
  pokaż całość

  odpowiedzi (140)