Wpis z mikrobloga

Mam wielką ochotę po prostu wsiąść w samochód i samemu objechać pół Europy, albo nawet całą ale to nie na jeden raz.
Robił ktoś tak? Ile kasy na takie coś pójdzie? Zakładając że będę podróżował skromnie tzn. jakieś jedzenie ze sklepu takie zwykłe, i noclegi w jakichś najtańszych motelach, ew. spanie w samochodzie jak będą dobre warunki do tego. I oczywiście paliwo do samochodu.
#podroze #europa #podrozujzwykopem
  • 3
  • Odpowiedz
@LilArchangel: Zależy w którą stronę chcesz jechać. Jak po Bałkanach i Rumunii (to bardzo fajny kierunek) to noclegi spokojnie na dziko, paliwo tyle co w Polsce lub mniej, najesz się za 30 zł dziennie. Czasem warto za jakiś wstęp gdzieś zapłacić, też można liczyć że średnio 20 zł dziennie na jakieś bilety do zamków itd. jak Cię to interesuje.

Tylko jak nie masz kombiaka, to proponuję jednak namiot obok samochodu, bo
  • Odpowiedz
@LilArchangel: Zjechałem 38 europejskich państw i mogę napisać, że da radę zrobić to w miarę tanio, są oczywiście kraje gdzie benzyna jest dość droga ale można to sobie odbić śpiąc w namiocie, ewentualnie w tanich hostelach. A tam gdzie paliwo jest tańsze, korzystać z lepszych miejsc noclegowych. Mam taką zasadę, że w każdym kraju muszę spróbować tradycyjnych dań bez względu na cenę, przez resztę dni jem żarcie uliczne i przygotowuję posiłki
  • Odpowiedz