Wpis z mikrobloga

@JEST-SUPER: 60 fps. I projekt tworzysz też w 60 fps.
Nie pamiętam teraz, ale jak wrzucasz na główną oś czasu materiał z np. 30 fps, to pojawia się pytanie z tym, czy zaadoptować ilość klatek na sekundę do projektu (a projekt ma 60 fps, czyli taki klip z niższym framerate będzie miał zdublowane klatki), czy zostawić liczbę klatek niezmienioną (i wówczas materiał staje się 2x „szybszy”, ale możesz go sobie sam
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Finalnie odpaliłem export z wybranym frame rate "from source". Pisze, że exportuje do 59,94, bo tak miałem projekt ustawiony. Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo właśnie bałem się, że jak dam 60 fps, to mi zdeformuje te klipy w 30 fps. Czyli mówisz, żeby te materiały w 30fps ręcznie zwalniać lub przyspieszać o 50% i to wystarczy?

Z tym 59,94fps też jest to dla mnie dziwne, bo materiały pochodzą z
@JEST-SUPER: tak, zwalnianie do szybkości 50% powinno załatwić sprawę, ale naturalnie tylko wideo, dźwięk musisz oddzielić od wideo, by się nie zwalniał, bo się zniekształci.
Ale jak wspomniałem, przy przeciąganiu klipu 30 fps na oś projektu, który ma ustalony framerate na 60 fps powinno pojawić się okienko z pytaniem co zrobić z klipem o niższym klatkażu.
Co do tych setnych klatki na sekundę różnicy to nie wiem, ale wydaje się
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Właśnie mi się skończył render, obejrzałem 10 minut i jedyne co zauważyłem, to znaczne pogorszenie jakości tych fragmentów, które ściągnąłem z youtube (trailery) i właśnie one były w 30fps. Pisze, że są w 1080p, więc dziwi mnie to pogorszenie, bo moje materiały z nagrywarki nagrane również w 1080p wyglądają znacznie lepiej (lekko widać kompresję, ale jest akceptowalnie). Chyba fpsy nie miałyby wpływu na takie zmniejszenie jakości? Bo wtedy by szarpało
@JEST-SUPER: To może jednak te 59,96 fps ma coś do rzeczy? Nie wiem. Spróbuj ustawić projekt z taką ilością klatek (jest widzę rozróżnienie na projekty w 59,96 i 60 fps).
A z tą jakością to nie wiem o co może chodzić poza tym, że już sam film z YT jest strasznie zmasakrowany kompresją i Hitfilm go jeszcze dodatkowo kompresuje przy renderowaniu.
Możesz spróbować to obejść nagrywając ten film programem do nagrywania
@kaktus_z_ostrymi_kolcami: Dobra, doszedłem do tego o co chodzi - otóż te filmy z YT same w sobie nie były świetnej jakości, szczególnie 1 i to właśnie on zwrócił moją uwagę, bo był na początku, także tutaj jest winowajca. A do tego film z YT jest w MP4, czyli jest skompresowany, a ja go potem ponownie kompresuje na MP4, więc ponownie traci na jakości, przynajmniej tak to rozumiem. W każdym razie dzięki