Wpis z mikrobloga

Chciałbym poczytać jakieś #ksiazki na temat #historia najbardziej mi aktualnie zależy na starożytnym Rzymie oraz Grecji. Są jakieś pozycje albo serie, zawierające w sobie jak najwięcej informacji? Szukam czegoś, co przedstawi mi całą historię któregoś z tych państw. Jest wiele książek o konkretnym władcy/bitwie/epoce a ja chciałbym coś ogólnego, może być grube jak encyklopedia albo podzielone na wiele części - istnieje coś takiego?
Na stronie Empiku na szybko znalazłem coś takiego, mają około 400-500 stron, nie wiem czy na takie tematyki to sporo czy nie ale ja spodziewałem się o wiele więcej XD
Ogólnie jakby istniała jakaś wielotomowa seria o całej historii świata to też mi pasuje XD
#imperiumromanum #starozytnosc
XD__ - Chciałbym poczytać jakieś #ksiazki na temat #historia najbardziej mi aktualnie...

źródło: comment_1612021923CwBl3ARrpon3SE3PivQvVa.jpg

Pobierz
  • 5
@XD__: Jeśli chodzi o Grecję, to wybór jest prosty: mamy 3 tomy „Historii Starożytnych Greków” Wipszyczkiej i Bravo. Tom 2 i 3 zostały przerobione i wznowione, więc możesz kupić normalnie w księgarni, tom 1 na Allegro/antykwariaty. Nic lepszego w tej materii na polskim rynki nie znajdziesz.
Co do Rzymu, to „Historia Rzymu” Ziółkowskiego i odpowiednie rozdziały w jego historii starożytnej (seria PWN). Warto tez przeczytać odpowiednie tomy z serii „w kręgu
@XD__: jeżeli coś ogólnego o rzymie na dobry początek to proponowane przez @Mortadelajestkluczem SPQR jest najlepszym wyborem. Wydaje się, że ta książka najlepiej wprowadza w ogólną historię i sam system istniejący tam. Potem możesz sobie szukać bardziej szczegółowych opracowań.
Co do Grecji się nie wypowiem, bo zwyczajnie mnie ta tematyka nie kręci i nie czytam za wiele o niej.