Wpis z mikrobloga

Uwielbiam takie "psychologiczne filmiki" kierowane zazwyczaj do młodzieży, jak np. te od #rezyserzycia, i takie jak ten poniżej. Piękne hasełka w stylu "wygląd się nie liczy", "każdy z nas jest piękny", "odkryj w sobie piękno" itd., gdzie pokazują zazwyczaj bardzo ładnych ludzi, albo takich min. 6/10, którzy mogliby wyglądać jeszcze lepiej po zmianie fryzury, ubrania czy zwykłej siłowni. I tacy udają że są "brzydcy" a autor ma za zadanie przekazać "nie, wcale nie, jesteś piękna/y" itp. Czemu nigdy nie pokażą tam kogoś monstrualnie grubego albo mega brzydkiego, takiego z typowo "szczurzą mordą", krzywymi zębami, wysuniętą szczęką, nierównym oczodołem, łysiną/ zakolami, z przygarbioną, krzywą sylwetką? W filmiku poniżej nie ma takich osób, są prawie sami obiektywnie ładni młodzi ludzie (pomijam tych starszych).

No właśnie, bo wtedy już nie pasowałoby to do narracji. Bo to Julka czy Oskarek którym wyskoczył pryszcz na tyłku mają przekonać się że są "beautiful" a nie jakiś 150cm przegryw z krzywą szczęką czy 150 kg laska.

Co z tego że ktoś będzie sobie codziennie wmawiał że jest piękny skoro inni tego nie zauważą. Wyjdzie taki na ulicę, usłyszy "ale paszczur", "co za morda", "hihi no fajnie ale mógłbyś dać mi spokój?" "weź odejdź" itp, i wtedy całe to przekonywanie siebie i samoakceptacja idzie się kochać.

Tak samo jak śmieszą mnie te wszystkie filmy z udziałem najlepszych kobiet i mezczyzn z Hollywood poprzerabianych na "nerdów" którzy po zdjęciu okularów stają się super-ciachem/ super-laską. Albo piosenki jakiejś gwiazd 10/10 z wyglądu typu Shakira czy Selena Gomez śpiewajacej o tym że wygląd się nie liczy bo wszyscy jesteśmy piękni. Takie słodko-pierdzące okłamywanie siebie i innych.

#feels #przegryw #niepopularnaopinia #julka #sobotawieczur #chad #youtube #wyglad #genetyka #samorozwoj #smutnazaba #tfwnogf #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zalesie
kocimietka_BB - Uwielbiam takie "psychologiczne filmiki" kierowane zazwyczaj do młodz...
  • 4
@kocimietka_BB: Normiki uważają świat za normicki, nic innego nie istnieje poza ich wrażeniami. Niestety nie mogą powiedzieć prawdy, bo nawet jej nie rozumieją. Normik powie ci żebyś poprawił wygląd na siłce i pod prysznicem, ale gdy ty powiesz mu, że normik jest kochany tylko za wygląd zasoby i władzę, to zacznie kwiczeć i kategoryzować cię od najgorszych hitlerów.