Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) Zrób zdjęcie ale w taki sposób, aby twoja osoba pojawiła się w kilku miejscach
b) Ugotuj/upiecz swoją ulubioną potrawę. Podaj odświętnie jak w restauracji i zjedz wspominając czasy kiedy można było zjeść na mieście :)
c) Zrób bałwana 3D w domowych warunkach z czegokolwiek innego niż śnieg

Wyzwania ciekawe, ale z racji tego, że razem z #rozowypasek lubimy nowe smaki i eksperymenty kulinarne, weszliśmy w temat b).
Ulubionych potraw też mamy dużo, ale poszliśmy kluczem - na co mamy największego smaka - i padło na bardzo prostą „kiełbasę z cebulą z patelni”. Jednak skoro to restauracja, to nieco podkręciliśmy!

Zapraszam na relację w komentarzach z przygotowań i z kolacji w tymczasowej restauracji „Piwnica”, gdzie szef kuchni, aspirujący #masterchef, przygotował pięciodaniowe menu z tematem przewodnim „cebula”!
Pobierz kether - #mirkowyzwanie

Wylosowany zestaw:
a) Zrób zdjęcie ale w taki sposób, aby...
źródło: comment_1612105283rP13GJpp7lbgaUrpGvKDyM.jpg
  • 57
Rozpoczynam od przygotowania potraw, które wymagają najwięcej czasu.
Lody potrzebują ok. 3-4 h do zamarznięcia.

Nigdy wcześniej nie robiłem lodów więc będzie to wyzwanie podwójne, bo to drugi powód, poza dodaniem cebuli, że będą niesmaczne.

Wykorzystywane składniki:
- Cebula
- Mleko (świeże 3.2%, choć powinno być pełne)
- Śmietana 30%
- Cukier
- Nalewka aroniowo-wiśniowa, robiona przez moją mamę
- Dwa „owoce” kardamonu

Tutaj chwila uwagi dla nalewki (choć w oryginalnym przepisie
Pobierz kether - Rozpoczynam od przygotowania potraw, które wymagają najwięcej czasu.
Lody p...
źródło: comment_1612105437nNsbIhjXetvSrRRSKE8p8x.jpg
To jedziemy z lodowymi przygotowaniami!

Posiekana cebula trafia do rondelka, gdzie na maśle się szkli przez kilka minut.
Następnym krokiem jest zalanie jej kieliszkiem nalewki. Czekam, aż alkohol wyparuje. Robi się już gęsto i kleiście w środku.
Zalewam całość pozostałymi składnikami i czekam, aż zacznie bulgotać, po czym odstawiam na bok na kilka minut, żeby wystygło i miksuję blenderem na gładko.
Przelewam do foremki i gdy osiągnie temperaturę pokojową, wrzucam na najbliższych
Pobierz kether - To jedziemy z lodowymi przygotowaniami!

Posiekana cebula trafia do rondel...
źródło: comment_1612105473rjqFTcwH9GMsInu5ozJQfA.jpg
Startuję przygotowanie bulionu wołowego, który będzie bazą smakową do zupy cebulowej.

Składniki klasyczne, rosołowe:
- 350g kawałek szponderka wołowego
- Marchewka
- Seler
- Por
- Ziarenka pieprzu
- Ziarenka ziela angielskiego
- Liście laurowe
- Sól

Do garnka dolewam 2 litry wody i dodaję sam szponder i przyprawy. Po pół godziny bulgotania, dodaję warzywa i ustawiam czas na 2.5h delikatnego pyrkania.
Pobierz kether - Startuję przygotowanie bulionu wołowego, który będzie bazą smakową do zupy c...
źródło: comment_1612105508oaMjj8eydC5kZZ5AM4d3vv.jpg
Czas na zabawę z cebulą - do posiekania jest kilkanaście sztuk.

Obieram z łupinek i mocno płukam zimną wodą. To ważne, bo z zimnej cebuli unosi się mniej olejków eterycznych, co zwiększa szanse na to, że nie zrobię samo-nokautu oczu (finalnie - udało się bez płaczu).

Siekam na dwa sposoby - w piórka i w kostkę.
Pobierz kether - Czas na zabawę z cebulą - do posiekania jest kilkanaście sztuk.

Obieram z...
źródło: comment_1612105535lm2e21FPe93j2tVvRYZoMy.jpg
Rozpoczynam globalne szkliwienie.

W każdym daniu cebula poddana jest karmelizacji pod wpływem temperatury. Na średnim ogniu rozpuszczam masło i dorzucam cebulę. Na razie nie dodaję przypraw.

Regularnie mieszam i dbam, by się nie przypalała, tylko z każdą minutą delikatnie zmieniała kolor na ciemniejszy.

Operuję cebulą na 3 palnikach. Na dużej patelni piórka, które trafią do zupy i dania głównego. W osobnych rondelkach kostka, jedna do dżemu, druga do kremu.
Pobierz kether - Rozpoczynam globalne szkliwienie.

W każdym daniu cebula poddana jest karm...
źródło: comment_1612105567Orty2z23kxQvAqTxsZN39X.jpg
Tostuję boczek, który trafi do dżemu cebulowo-bekonowego oraz będzie bazą smakową ziemniaków w daniu głównym.

Mocno rozgrzewam patelnię grillową i kładę po 3 plasterki bekonu. Czekam, aż zaczną się rumienić a ich tłuszczyk powytapia się na dno. Ale to pachnie!

Gotowe plastry bekonu przekładam na ręcznik papierowy, żeby się trochę odtłuściły.
Tłuszczyk z patelni przelewam do miseczki. Ma w sobie mnóstwo smaku, który odda dżemowi :)
Pobierz kether - Tostuję boczek, który trafi do dżemu cebulowo-bekonowego oraz będzie bazą sm...
źródło: comment_1612105600h3ragux0JKe9cDbHy5T6L4.jpg
Czas na przygotowanie dżemu cebulowo-bekonowego.
To słodka mikstura smaków, które normalnie kojarzą nam się bardzo słono.
Do tej pory raz próbowałem konfitury z czerwonej cebuli, która bardzo mi smakowała więc to połączenie też brzmi obiecująco.

Przygotowuję:
- Skarmelizowaną cebulę pokrojoną w kostkę
- Zgrillowany bekon, który pokroję w małe kawałki
- Tłuszcz wytopiony z boczku
- Cukier trzcinowy
- Miód
- Filiżanka przygotowanej kawy
- Ocet balsamiczny

Do cebuli w rondelku dodaję
Pobierz kether - Czas na przygotowanie dżemu cebulowo-bekonowego.
To słodka mikstura smaków,...
źródło: comment_1612105641J71EkiKkbYCDHTPeiC8wrX.jpg
Ziemniaki!
Nigdy mi dobrze nie wychodzą.

Kupiłem odmianę przeznaczoną do pieczenia bo pierwotnie miały być robione w piekarniku, ale finalnie, zmajstruję wszystkie składniki dania głównego na jednej patelni, żeby wszystkie smaki mogły się przeniknąć.

Ziemniaki w odmianie „Melody”, cokolwiek to znaczy, kroję w plasterki i wrzucam do garnka z osoloną wodą na 20 minut.

Rozgotowałem i smak też jest taki sobie, ale jestem spokojny, bo w kolejnym etapie pewnie da się to
Pobierz kether - Ziemniaki!
Nigdy mi dobrze nie wychodzą. 

Kupiłem odmianę przeznaczoną d...
źródło: comment_1612105676Q9sYug3TMEaCw5wdYnbchw.jpg
W międzyczasie bulion już gotowy (minęły już ponad 3h pitraszenia).
Warzywa i mięso wyciągam wywaru z pomocą sitka.

Czas na sprawienie, by zupa cebulowa była zupą cebulową.

Przygotowuję:
- Bulion
- Cebulę pokrojoną w piórka, wcześniej skarmeiizowaną
- Wino
- Liść laurowy
- Tymianek suszony
- Czosnek
- Białe wino (Bodega Cortes, w Makro za 10 zł, polecam jako pierwszorzędne smakowo białe wino, mój faworyt w klasie „do trzech dych”)

W garnku
Pobierz kether - W międzyczasie bulion już gotowy (minęły już ponad 3h pitraszenia).
Warzywa...
źródło: comment_161210570900RVBtwWpI1PEgsLuyt98R.jpg
Danie główne!

Część rzeczy przygotowałem wcześniej więc teraz pozostaje wszystko złączyć w pyszną całość.

Składniki:
- Karmelizowana cebula
- Bekon
- Ugotowane ziemniaki
- Wędzona słonina (odkryłem ten rarytas niedawno i jestem wielkim fanem!)
- Kiełbasa śląska
- Tymianek
- Sól i pieprz

Kroję i podsmażam solidnie kiełbasę na patelni.
Gdy gotowa - zdejmuję ją i zastępuję słoniną, którą wytapiam. W ten sposób patelnia jest pokryta kiełbasiano-słonionowo-wędzonym tłuszczem, na którym piekę ziemniaki
Pobierz kether - Danie główne!

Część rzeczy przygotowałem wcześniej więc teraz pozostaje w...
źródło: comment_1612105740yWXIB7p2ldVk5x8vmsKy5A.jpg
Przedostatnia rzecz do przygotowania. Zaczyna się 6 godzina przy blacie.

Przygotowuję krem cebulowo-parmezanowy.
Składniki:
- Karmelizowana cebula pokrojona w kostkę
- Śmietana 30%
- Majonez
- Parmezan
- Papryka wędzona
- Chleb tostowy

Mieszam cebulę z majonezem, cebulą i papryką. Ścieram na drobnej tarce parmezan.
Kromkę chleba tostowego kroję na 4 małe kawałki.
Do rozgrzanego piekarnika wkładam posmarowane kawałki chleba i czekam, aż temperatura rozpuści ser i smak kremu pięknie się wymiesza.
Pobierz kether - Przedostatnia rzecz do przygotowania. Zaczyna się 6 godzina przy blacie.

...
źródło: comment_1612105870zAvmwacLxWddaMkgqt3K7z.jpg
Ostatnia rzecz - przygotowanie zupy cebulowej do podania.

Wlewam zupę do małych naczyń. Wkładam do środka testowany kawałek bagietki i całość posypuję serem.
Zapiekam w piekarniku, aż ser się rozpuści.

Ostatecznie użyłem dwóch rodzajów sera:
- Gruyere - szwajcarski, ostry ser - ostrość taka, że potrafi poszczypać w język, uwielbiam go
- Emmentaler - również szwajcarski, jednak ten ma nieco słodsze aromaty

Omniomniom!
Pobierz kether - Ostatnia rzecz - przygotowanie zupy cebulowej do podania.

Wlewam zupę do ...
źródło: comment_1612105907aLwqLbEGSG9THcQAUIlC8Z.jpg