Wpis z mikrobloga

ale zrobiła się imba, kontynuując to zdarzenie: https://www.wykop.pl/wpis/55256073/o-hui-ktos-chce-rozpoczac-ze-mna-wojne-na-karteczk/
grzecznie dopijam pierwszą kawę siedząc w pracy, nagle telefon z nieznanego numeru - aaa pewnie spam jakiś...

odbieram - komisariat policji Ursynów, coś tam ktoś tam ( _)
myślę, pewnie ktoś sobie żartuje bo to numer komórkowy... sprawdzam swojego dzielnicowego i rzeczywiście, to jego numer

co się okazało? dzielnicowy zadzwonił z informacją, że otrzymał wielokrotne zgłoszenia dotyczące zakłócania ciszy nocnej oraz nieobyczajnego zachowania i jest podejrzenie, że w moim lokalu jest zorganizowana agencja towarzyska (tak, po łażenie po klatce w topie to nieobyczajne zachowanie wg starych bab xDDD)

wytłumaczyłam, że właściwie nic się nie stało, a ewentualne zakłócanie ciszy nocnej to mogła być wyłącznie muzyka, bez żadnych domówek co spotkało się bez komentarza. oskarżenie mnie o prowadzenie jakiejś agencji wytłumaczyłam jako psychozę zgłaszajacego xD

dostałam od niego na koniec pouczenie, że kolejne zgłoszenie zakończy się intwerwencją xD

w skrócie to jakaś chora psychicznie sąsiadka wydzwania na policję, bo jej mąż się do mnie uśmiecha i mówimy sobie dzień dobry xD

tylko tak właściwie czy to legalne, dzwonić na policję i wyolbrzymiać zdarzenia? bo w sumie nie wiem, czy się martwić xD
dodaję screen z numerem aby nie było, że baituję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#policja #heheszki #prawo #sasiedzi
Agatk - ale zrobiła się imba, kontynuując to zdarzenie: https://www.wykop.pl/wpis/552...

źródło: comment_161217330078fbo1ZISYdiYtsy3fqybj.jpg

Pobierz
  • 55
@Agatk: Art. 66 KW

§ 1. Kto:
1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,
2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego
– podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000